Posty

Wyświetlanie postów z lutego 11, 2018

[Zapowiedź premiery] "Powiem Ci coś" Piotra Adamczyka, Wydawnictwo Dobra Literatura :)

Obraz
Na spotkaniu autorskim pewien bardzo młody człowiek zapytał mnie, jak można zdobyć kobietę. Bo się zakochał, a ona nie. Wiem, jak można zdobyć żółty czepek albo prawo jazdy, ale kobietę?
Z autopsji znam tylko dwa sposoby.
1. Przez zasiedzenie.
2. W niewyjaśniony sposób.Premiera 08.03.2018

Opowieść o miłości, ale i o granicach, których nie wolno przekraczać zarówno w życiu, jak i po śmierci. Pisarz samotnie mieszkający w wielkim domu wynajmuje pokój studentce malarstwa. Dziewczyna tworzy w ukryciu tajemnicze obrazy zamawiane przez ekstrawaganckich kolekcjonerów oraz gwiazdy Hollywood. Podobno są w stanie zapewnić nieśmiertelność… Mężczyzna zaś pisze kryminał niepokojąco zbieżny z wydarzeniami rozgrywającymi się wokół domu. Czy są one tylko inspiracją dla fikcji literackiej? Z czasem oboje zakochują się w sobie. Nie są jednak świadomi, że dla siebie nawzajem mogą stanowić zagrożenie.


Piotr Adamczyk, filozof z wykształcenia, dziennikarz z zawodu. Po kryjomu – poeta. Urodzony we Wrocławiu…

„O czym Ty człowieku opowiadasz...” - odcinek 6 - Zuzanna Arczyńska :)

Obraz
Kochani!
Projekt „O czym Ty człowieku opowiadasz...” kieruję do autorów, którzy chętnie opowiedzą o swoich wrażeniach dotyczących nie tylko pisania, ale szeroko pojętej kultury słowa, itp.
Bardzo się cieszę, że cykl rozkręcił się na dobre, pokazując zróżnicowane spostrzeżenia na temat współczesnej polszczyzny, kondycji języka polskiego, słów, literatury. Bardzo się z tego powodu cieszę, bo przecież jesteśmy ludźmi różnych gustów, spostrzeżeń itp. 
Dzisiejszy odcinek przeznaczony jest osobie Zuzanny Arczyńskiej :)


Zuzanna Arczyńska debiutowała trzy lata temu e-bookiem „Jak spadek”, która opowiada o perypetiach pewnej rodziny, trochę patchworkowej, poplątanej przez życie. Zuzanna debiut papierowy ma przed sobą, bowiem niebawem na rynek wydawniczy wyjdzie Jej najnowsza powieść, już pod skrzydłami Wydawnictwa Szara Godzina. Z ciekawością czekam na tę książkę, mam nadzieję, że będziecie mogli poznać moją opinię również niebawem. Prywatnie bardzo sympatyczna, otwarta, aktywnie spędzająca wol…

[Audiobook. Patronat medialny] „Mors, Pinky i trzynasta komnata” Dariusz Rekosz. Drzewo genealogiczne, sekretne miejsca i las pachnący przygodą...

Obraz
StoryBox.pl
Czas trwania: 2 godz. 49 min.
Czyta: Piotr BorowskiA my mamy ferie i czas na słuchanie...
Wydawałoby się, że wakacje to wymarzony czas dla wszystkich, szczególnie dla dwójki małych detektywów, którzy po znakomitej akcji udaremnienia kradzieży szkolnych komputerów oraz niezapomnianej przygodzie w Londynie, w której również mieli swój detektywistyczny udział ze starym, rodzinnym sztandarem, wreszcie będą mieli czas na odpoczynek. Ha! Nic bardziej mylnego! Po raz trzeci Mors i Pinky zaskoczyli nas swoją przebojowością i niecodziennym podejściem do tajemnic, jakie trzyma w swej zagadkowej garści las. Autor potwierdza tym samym słynne powiedzenie, że las kryje w sobie mnóstwo ciekawych i nieodkrytych do końca sekretów. Jest wyjątkowy i tylko wyjątkowi, wyraziści bohaterowie, indywidualiści są w stanie je odszukać.
Dariusz Rekosz lubi tę dwójkę swoich bohaterów, co rusz kreśląc im niecodzienne ścieżki ich wędrówek, by mieli okazję wykazać się nie tylko zdobytą wiedzą, ale przede …

[Audiobook. Patronat medialny] „Odroczone nadzieje” Aneta Krasińska. O tym, jak życie potrafi targać emocjami, odkładać na później co w nim najpiękniejsze...

Obraz
Wydawca: StoryBox.pl
Czas trwania: 6 godz. 40 min.
Czyta: Elżbieta Kijowska„Zastanawiam się, ile człowiek jest w stanie znieść? Czasem wydaje nam się, że spadło na nas już tak wiele, jesteśmy zdesperowani i nie dostrzegamy lepszego jutra, gdy nagle zupełnie niespodziewanie spada na nas kolejny cios i w jednej chwili musimy wspiąć się jeszcze wyżej, dać z siebie jeszcze więcej.”
Miło jest spędzać czas w towarzystwie pięknej, ale trudnej książki oraz świetnie interpretującej lektorki pani Elżbiety Kijowskiej. Aktorka z długim stażem, doświadczeniem, ale przede wszystkim po starej szkole aktorskiej, dzięki czemu otrzymałam to, co zawsze w książkach audio cenię. Wysoki poziom pracy, szacunek do słowa, leksykę z odpowiednim akcentem i podziałem na role, wyraźne opisy czy dialogi. Miło i przyjemnie się słucha, tym bardziej, że powieść dotyka wielu ważnych tematów, nie skupiając się jedynie na ich powierzchowności.

Wiele jest w niej przemyśleń, egzystencjalnych i emocjonalnych poruszeń oraz ba…

Zapowiedzi najbliższych premier i nowości książkowych Wydawnictwa Czwarta Strona :)

Obraz
Dzisiaj tytuły, które w najbliższym czasie wyjdą spod skrzydeł Wydawnictwa Czwarta Strona"KRONIKI JAARU. SIEDEM BRAM, tom 3" Adam Faber

Premiera: 28.02.2018
Czarownica nie może wymarzyć sobie lepszego życia. Kate Hallander wreszcie ma u boku ukochanego Jonathana, a dzięki nowym przyjaciołom, w spokoju zgłębia tajniki swojej magicznej mocy. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie wstrząsające wieści z Jaaru.
W tajemniczych okolicznościach, tuż przed swoim ślubem z księciem ferów, znika Fione ỳl Maas. Oznacza to, że Kate oraz Strażnicy Żywiołów znów będą mieli ręce pełne roboty. Poszukiwania zaginionej ferini zaprowadzą ich do serc dwóch, odwiecznie walczących ze sobą krain, Elphame i Tir-na-Nog. Po drodze czeka ich jednak otwarcie wielu drzwi, za którymi czają się liczne niebezpieczeństwa, a kręta ścieżka z każdym krokiem będzie się wydawać bardziej zawiła.
Smoki, wiedźmy i krwiożercze demony – świat Jaaru staje się coraz mroczniejszy. Kto stoi za porwaniem Fione? Co odkryją Straż…

"O czym Ty człowieku opowiadasz..." - odcinek 5 - Karolina Gregorczyk

Obraz
Kochani!
Bardzo się cieszę, że cykl rozkręcił się na dobre, pokazując zróżnicowane spostrzeżenia na temat współczesnej polszczyzny, języka polskiego, słów, literatury. Bardzo się z tego powodu cieszę, bo przecież jesteśmy ludźmi różnych gustów, spostrzeżeń itp.
Dzisiaj odcinek przeznaczony osobie, która obserwuje mój blog - czytelniczki i twórczyni zarazem. Skromnej, odważnej, bardzo konkretnej. Liczne nagrody i wyróżnienia pokazują, iż jest twórczynią z sercem otwartym na poezję. I to mnie cieszy, chociaż poezja jest dzisiaj gatunkiem wymierającym. 

KAROLINA MARIA GREGORCZYK urodzona w 1982 r. w Wolsztynie. Poezję pisze od 2002 r, Doskonali swój warsztat poetycki biorąc udział w licznych konkursach poetyckich i literackich jak :
- KONFRATERNIA POETYCKA "BIESIADA" w Piastowie - zdobywając wyróżnienie w Turnieju Jednego Wiersza (2012 r.)
- OŚRODEK KULTURY "ARSUS" w Warszawie - zdobywając wyróżnienie w konkursie literackim im. Zbigniewa Jerzyny (2012 r.)
- Pierwsza Ed…

Zapowiedzi premier i nowości Wydawnictwa Novae Res :)

Obraz
Najbliższe premiery Wydawnictwa Novae Res"Czarodziej Magnus" Mikołaj Blechert

Rodzaj literatury: Fantasy Liczba stron: 284


Opowieść dla ludzi odważnych, którzy szukają nowych wyzwań 
Jak możesz sprawdzić, kim tak naprawdę jesteś, jeśli nie zostałeś nigdy wystawiony na próbę? Czarodziej Magnus wie, że tylko w konfrontacji z niebezpiecznymi siłami będzie mógł udowodnić swoją moc. Rozpoczyna więc długą wędrówkę, podczas której spotka ludzi, którzy pomogą mu odkryć swoją tożsamość. 
Walki z potworami, niebezpieczne wyzwania, szalone hulanki i swawole, a także piękne kobiety – w tej baśniowej opowieści wydarzenia zmieniają się jak w kalejdoskopie, a kolejne przygody wciągają czytelnika w wir magicznego świata zamieszkanego przez elfy, krasnoludy i czarodziejów. 

Kim jestem? Dokąd zmierzam? Czy jestem honorowy, a może zgorzkniały? Czy poznałem sens wszelkiego stworzenia? Czy lubię sobie dobrze wypić, zjeść i pohulać? Czy potrafię się zakochać dogłębnie, aż do utraty sił? Czy jestem w…

„Dwór w Czrtorowiczach” Monika Rzepiela. Miłość niczym mgła rozpostarta nad nadzieją i złudną rzeczywistością...

Obraz
Wydawnictwo Szara Godzina
Ilość stron: 305


Są książki, które czyta się z ogromnym sentymentem, nutą barwnej nostalgii i głębokiej refleksji, że aż zapiera dech i przyjemność jest podwójna. Moja czytelnicza przygoda z dworem w Czartorowiczach rozpoczęła się przywołując z pamięci wiele wspomnień i to wcale nie przesada, bo żyjąc na wsi od urodzenia pewne rytuały, zwyczaje i tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie obserwuje się od dziecka. Śmiem nawet twierdzić, że lata XIX wieku, jakie opisuje autorka, czyli lata naszych pra pra babek, a później babć, to swego rodzaju kolebka niezwykłych wartości, a jednocześnie obawa tego, jak one przetrwają później. Jeszcze za czasów młodości mojej babci wieś polska wyglądała zupełnie inaczej niż teraz. Ktoś powie – postęp. Owszem. Jednak pewien sentyment pozostał, bo nikt już tych wspomnień i wartości nie pielęgnuje, jak kiedyś.

Pierwsze lata po powstaniu styczniowym w Czartorowiczach, to wyraźne podziały społeczne, kulturowe, a nawet rodzinne.…