Posty

Wyświetlanie postów z marca 11, 2018

„Detektyw Melania Kura” Ewa Martynkien. Sugestywna opowieść z mądrym przesłaniem...

Obraz
Wydawnictwo Edipresse Książki 
Ilość stron: 130, oprawa twarda 
Ilustracje: Kasia Kołodziej 
Nowość wydawnicza Sympatyczna, odważna i bardzo przebojowa Melania, nie mogła nie zdobyć naszej sympatii. Melania ujmuje swoją spostrzegawczością, zaangażowaniem i niezwykłą mądrością, która udziela się każdemu, nawet Nygusowi, któremu sprzątnęła posadę ochroniarza sprzed nosa. W gospodarstwie Jakuba dużo jest do roboty, wszystkiego trzeba dopilnować, więc Melania idealnie się do tego nadaje. Przy okazji spaceru brzegiem rzeki, charyzmatyczna Kura zostanie poproszona przez Miętusa o pomoc w odnalezieniu sprawcy zanieczyszczenia wody. 

Śledztwo Melanii rozwinie detektywistyczne podboje, a Nygus stanie się idealnym partnerem w poszukiwaniach. I wydawać się może, że wszystko pójdzie sprawnie, bez problemów. Nic z tego, cierpliwość i upór Kury Melanii zostanie wystawiony na przyjacielską próbę. Czy sprawcą tego ewidentnego przestępstwa jest Jakub? Nie obejdzie się bez incydentów, chwil grozy, a nawe…

[Zapowiedź przed premierą] O emocjach przed premierą z Moniką Jagodzińską :)

Obraz
Kochani!
Jak już wcześniej informowałam, objęłam patronatem medialnym najnowszą powieść Moniki Jagodzińskiej "Wiara, Nadzieja, Miłość", która swoją oficjalną premierę będzie miała 26 marca 2018r. Z tej też okazji zadałam młodej autorce kilka pytań o książkę. 

Witaj Moniko. Spotykamy się przy okazji najbliższej premiery Twojej drugiej książki „Wiara, Nadzieja, Miłość”, której mam przyjemność patronować medialnie. Jak się czujesz, jako autorka wypuszczając swoją drugą książkę w świat? 

Witam. Na samym początku chciałabym podziękować za wzięcie mojej książki pod swoje skrzydła i objęcie jej patronatem. Odpowiadając na pytanie, muszę przyznać, że czuję się jednocześnie podekscytowana i dumna, jak i zdenerwowana. Pierwsze uczucia związane są z tym, że nie mogę się doczekać, jak książka się przyjmie. Dumna jestem, bo jest to coś, co sama stworzyłam, nad czym pracowałam i udało mi się tę pracę doprowadzić do końca. Z jakim efektem? Tu właśnie odczuwam zdenerwowanie. Przy pierwszej ks…

[Konkurs!] Zinterpretuj tytuł i wygraj :)

Obraz
Kochani!
Korzystam z możliwości i okazji, dlatego ogłaszam konkurs, w którym macie okazję wygrać dwa egzemplarze papierowe "Rozdroży" Sabiny Waszut. Sponsorem nagród jest Wydawnictwo MUZA SA. Ci z Was, którzy śledzą mojego bloga wiedzą, jak jestem sagą śląską Sabiny urzeczona. Recenzja TUTAJ. Zanim jednak przystąpicie do zadania konkursowego, zapoznajcie się z zasadami.


Zasady konkursu: • Organizatorem konkursu jestem ja, zaś sponsorem nagrody Wydawnictwo MUZA SA
• Konkurs przeprowadzany jest na terenie Polski 
• Konkurs trwa od momentu  opublikowania postu konkursowego  do 26.03 b.r. do godziny 23.59 
• Uczestnikiem może być każda osoba pełnoletnia, która w razie wygranej będzie mogła podać polski adres do wysyłki 
• W komentarzu pod postem należy kreatywnie odpowiedzieć na pytanie zadane w poście konkursowym. Zinterpretujcie tytuł książki "Rozdroża". Interpretacja dowolna! 
* Poza tym proszę o udostępnienie informacji o konkursie u siebie na profilu facebookowym oraz…

„Prom do Kopenhagi” Krystyna Mirek. Jaka jest recepta na szczęście?

Obraz
Wydawnictwo Burda Książki 
Ilość stron: 284 


„Cierpienie jest wpisane w miłość. Te dwa uczucia zwykle występują razem, co najwyżej w różnych proporcjach. Niektórym wybrańcom losu udaje się znaleźć miłość w czystej postaci, a że w naturze zawsze panuje równowaga, w związku z tym komuś innemu dostaje się wyłącznie cierpienie.” str. 182 
Chciałoby się powiedzieć, że historia, jakich mnóstwo nie tylko w innych książkach, ale realnym życiu ponad wszystko. Jednak śmiem twierdzić, że nie tak do końca. Książka jest debiutem Krystyny Mirek. Jednak, jak dla mnie, merytorycznie wcale nie widać, żeby była pierwszą w dorobku autorki. Swój specyficzny – liryczny język opowieści autorka przewija w pozostałych powieściach, stopniując naszą ciekawość, powolutku, zgrabnie odsłaniając każde kolejne karty, byśmy nie za szybko rozszyfrowali zamysł opisywanej historii. Wcale nie takiej banalnej i jednoznacznej. 

Bohaterowie wychowują się w maleńkiej miejscowości, w której brak perspektyw na wiązanie z nią pr…

[Z cyklu - Zainspiruj się Bałkanami] Kolacja w smakach bałkańskiego wieczoru :)

Obraz
Kochani!
Cykl "Zainspiruj się Bałkanami" przygotowuje dla Was Skarlet, współautorka książek o Bułgarii. Dzisiejszy wpis przygotowała z myślą o smacznej kolacji. Ja życzę Wam inspirującej lektury, zapraszając jednocześnie na stronę autorki: www.dobulgarii.blogspot.com


Witam w kolejnym odcinku cyklu „Zainspiruj się Bałkanami”. Dziś zapraszam na kolację. Czy wspominałam, że jogurt bałkański i słony ser typu feta to składniki wielu potraw, także tych serwowanych wieczorem? 
Oryginalny jogurt jest bardzo gęsty, zdarza się, że można go kroić nożem. A żeby można go było pić, rozrzedza się go wodą. Tak powstały napój nazywa się „ajran” (smakosze uznają go za doskonały dodatek do wódki o smaku anyżu, znanej pod grecką nazwą Ouzo lub Mastika (nazwa bułgarska); anyżówka wygląda pięknie po kilku godzinach leżakowania w zamrażalniku, bo wydzielają się w niej bardzo oryginalne kryształki; ma ona jeszcze jedną właściwość, po dodaniu do niej kropli wody, jak po dotknięciu czarodziejską różd…

„The Manga Guide. Fizyka” Hideo Nitta, Keita Takatsu. W świecie nauki nic nie musi być standardowe...

Obraz
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. 
Ilość stron: 232 
Nowość wydawnicza 


Cieszę się, że ta książka trafiła do mnie. Za rok mój starszy syn rozpocznie edukację w siódmej klasie. Program będzie opierał się na tym, którego kiedyś uczyliśmy się my, systemem ośmioklasowym. Pamiętam doskonale, jak istotna jest rola nauczyciela – pasjonata, który umiejętnie przekaże wiedzę. Wiem co mówię. Może posiadać największe mądrości świata, ale jeśli odpowiednio nie przekaże ich dzieciom, to niestety... Cieszę się także z drugiego powodu. Akurat moi synowie przepadają za komiksami, więc już zaczęli do książki zaglądać. Młodszy jak to młodszy, jeszcze ma na to zdecydowanie czas, ale starszy nawet podczytuje, twierdząc, że ta fizyka, to wcale taka straszna nie jest i praktycznie cała nasza rzeczywistość się na niej opiera. Uff... Jest nadzieja, pomyślałam. 


Świetny pomysł, jeśli chodzi o formę. Dzieci dzisiaj są wzrokowcami. Biegle zapamiętują obrazki. Komiks to pomysł zatem genialny! Po drugie, bohaterowie. Man…

[Zapowiedź patronatu medialnego] "Wiara, Nadzieja, Miłość" Moniki Jagodzińskiej. Już 26 marca premiera!

Obraz
Kochani!
Miło mi poinformować, iż mój blog objął patronatem medialnym bardzo ciekawą pozycję młodej autorki Moniki Jagodzińskiej "Wiara, Nadzieja, Miłość".
Co nas czeka?
Trzecia klasa gimnazjum to trudny okres. Człowiek nie jest już dzieckiem, ale na status dorosłego jeszcze nie może liczyć. Dla Diany dojrzewanie okazuje się wyjątkowo kłopotliwe. Może dlatego, że dziewczyna nie radzi sobie z własnymi emocjami? Jak dotąd nie zdołała przecież otworzyć się na innych, a nawet obdarzyć pełnym zaufaniem jedynej przyjaciółki.
Wszystko skomplikuje się jeszcze bardziej, gdy nowo poznany chłopak ośmieszy ją w Internecie. Diana niesłusznie dojdzie do wniosku, że problem tkwi w niej. Postanowienie zmiany pogrąży ją jeszcze bardziej. Z pozoru niewinna walka z wagą zmieni się w zagrażającą życiu chorobę. Diana wraz z traconymi kilogramami traci chęci do życia.

Patronat medialny nad książką objęli: Poligon Domowy, Kulturalne rozmowy, Halmanowa, Recenzje Agi, Kuźnia Literacka[Audiobook. Patronat medialny] „Legendy warszawskie” Artur Oppman. Sentymentalna podróż w przeszłość...

Obraz
StoryBox.pl 
Czas trwania: 1 godz. 34 minuty 
Czyta Wojciech Adamczyk


Muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem interpretacji Wojciecha Adamczyka. Nie spodziewałam się tak znakomitego odbioru. Moi synowie słuchali z ogromnym zainteresowaniem. Ale... nie obyło się bez pewnych komplikacji. Z czego one wynikały? 

Legendy, baśnie są trudnym gatunkiem do odbioru. Przeważa tutaj bardzo specyficzny język i klimat, trudne, staropolskie słownictwo, które szczególnie dla dziecka, a nawet dorosłego nie jest łatwe w interpretacji, czy do wyobrażenia sobie. Myślę, że ogrom pracy, by ubarwić te specyficzne opowieści włożył lektor. To, co nie było dla synów zrozumiałe, musiałam wytłumaczyć, o co chodziło autorowi. Jednak nie ma tego złego. W taki sposób chłopcy zapoznali się ze światem legend, w którym nie brakowało złych postaci, negatywnych emocji, buntu, czy magii, która ewidentnie przemawia z każdej z nich. Wiadomo, legendy mają swoje ewidentne przesłanie. Mają nauczyć dzieci posłuszeństwa,…

[Zapowiedź patronatu medialnego] "Podróż po horyzont" Iwony Walczak. Już 27 marca premiera!

Obraz
Już 27 marca oficjalną premierę będzie miała najnowsza powieść Iwony Walczak "Podróż po horyzont", której mam przyjemność patronować medialnie. Cieszę się, bo znam twórczość autorki i wiem, że będzie to kolejna niezapomniana powieść. Tymczasem poniżej, mały przedsmak tego, co nas czeka. Jestem ciekawa, czy wstępnie poznajecie tych dwoje bohaterów?Agnieszka znalazła się na rozdrożu i wie, że musi cofnąć się o parę kroków, żeby zachować dystans do tego, co ją męczy. Dziewczyna postanawia dać sobie czas na przemyślenie wszystkiego i – zostawiwszy zdezorientowanego narzeczonego w Polsce – sama rusza w świat. Początkowo celem jej podróży jest adres w Salonikach, zdobyty ze starych listów Greczynki Elle – przyjaciółki jej mamy z czasów studenckich – jednak droga prowadzi ją aż do zachwycających zakątków Wysp Maltańskich, gdzie trafia do niewielkiej rybackiej wioski Marsaxlokk.
Zdumiona Agnieszka przekonuje się, że w ogóle nie zna historii swojej rodziny, a poszukiwania Elle poma…

„O czym Ty człowieku opowiadasz...” - odcinek 12 – Sylwia Trojanowska :)

Obraz
Kochani!
Dzisiaj jest dzień wyjątkowo szczególny dla Sylwii Trojanowskiej, która obchodzi oficjalną premierę swojej najnowszej powieści „A gdyby tak...”. Ja miałam przyjemność czytać książkę przed premierą i moją opinię mogliście poznać TUTAJ :)

W związku z dzisiejszą premierą postanowiłam zadać autorce kilka pytań w ramach projektu „O czym Ty człowieku opowiadasz...”. Cykl moich rozmów z autorami na temat kondycji współczesnej literatury, języka i słownictwa rozkręcił się na dobre i cieszę się, że coraz większe grono autorów przekonuje się do jego sensowności. Wam zaś dziękuję, że czytacie. To dla mnie ważne i niesamowicie inspirujące. Sylwia Trojanowska to kobieta z wielkim poczuciem humoru i dystansu do świata. Jest otwarta i bardzo pozytywnie nastawiona do rzeczywistości. Żyje w Szczecinie. Uwielbia aktywnie spędzać wolny czas. Pisze książki, po które sięga coraz większe grono czytelników. Swoim bohaterom niczego w życiu nie ułatwia. Stawia przed nimi cele, mobilizuje do działania…

„Unf*ck yourself. Napraw się!” Gary John Bishop. Wszystko zależy od naszych chęci, świadomości...

Obraz
Wydawnictwo Insignis 
Ilość stron: 235 
Nowość wydawnicza 


Cytat przewodni książki brzmi „Mniej myśl, więcej żyj”. Ci z Was, którzy znają już moje gusty czytelnicze wiedzą, że do tego rodzaju książek podchodzę z ogromnym dystansem. Nie lubię zbyt moralizatorskiego tonu i jasnego przekazu, wręcz pokazywania palcami „rób tak, a nie tak”. Przyznaję, że w tej książce zaintrygowało mnie kilka aspektów, skupiających się na uświadomieniu nam, jak to jest tak naprawdę z wsłuchiwaniem się w potrzeby naszego organizmu. Czy i kiedy jesteśmy gotowi do zmian w życiu? Jednak... no właśnie. Merytoryka tekstu nie za bardzo do mnie przemawia. Przyznam też, że po pewnym czasie poczułam się zbyt psychicznie obciążona tymi wskazówkami, w moim odczuciu zbyt przytłaczającymi wolną przestrzeń na refleksję. 
Bez wątpienia współczesnym światem rządzi sztuka motywacji, tak pięknie określana coachingiem. W zależności od potrzeb indywidualnych człowieka, każdy podchodzi do tego typu tematów inaczej, czego innego w…