Posty

Wyświetlanie postów z maja 6, 2018

O emocjach przed premierą "Andromedy" z Anną Kasiuk :)

Obraz
Kochani!
Już za tydzień oficjalna premiera najnowszej książki Anny Kasiuk „Andromeda”, którą mam przyjemność obejmować patronackimi skrzydłami. Znając pióro i twórczość autorki mogę śmiało powiedzieć, iż jest to autorka, która przy każdej pozycji zaskakuje. Podejmowaną tematyką, wnikliwością wątków, autentycznie wykreowanymi bohaterami, trafnością spostrzeżeń. Poza tym, w książkach Ani odczuwa się specyficzny klimat, wyjątkową aurę, która popycha nas do tego, by płynąć wraz z tekstem dalej i dalej. 

Dzisiaj zapraszam Was na króciutki wywiad, który miałam okazję przeprowadzić z Anią całkiem niedawno. A rozmawiamy o emocjach przed premierą i nie tylko.Zapraszam, życząc Wam inspirującej lektury :)


Dzień dobry Aniu. Premiera Twojej najnowszej książki przypada 19.05. Jak nastroje? Jakie udzielają Ci się emocje?
Dzień dobry Agnieszko. Tak! Już za tydzień będę mogła znowu przeżywać tę radość. Nie, to jest coś w rodzaju szczęścia, znowu będę odczuwała szczęście, bo pokażę światu coś mojego, c…

O emocjach przed premierą z Katarzyną Georgiou... :)

Obraz
Kochani!
Na początek czerwca została przeniesiona oficjalna premiera najnowszej, kolejnej w dorobku twórczyni Katarzyny Georgiou, książki „Indiańską ścieżką”. Cieszę się, że mam możliwość wziąć pozycję w swoje patronackie skrzydła. Jestem po lekturze. To mądra, a jednocześnie ukazująca życiowe kontrasty opowieść w formie pamiętnika. Zachwyca prostotą i szczerością.
Autorka to osoba utalentowana, wszechstronnie uzdolniona, otwarta i pilnie obserwująca otaczającą rzeczywistość, co doskonale odwzorowuje w swoich książkach. Pani Kasia to osoba pozytywnie nastawiona do świata i ludzi, szczególnie wielbiąca świat Matki Natury. W jej tekstach każdy odnajdzie cząstkę samego siebie. 


Dzisiaj zapraszam Was na króciutką rozmowę, jaką miałam okazję przeprowadzić o Jej najnowszej pozycji, której premiera już na początku czerwca „Indiańską ścieżką”. Nie tylko o emocjach, ale przede wszystkim o życiu...


Pani Kasiu. „Indiańską ścieżką” to rodzaj pamiętnika, w którym opisuje Pani fragment swojego życi…

[Patronat medialny] „Zło – To” Paweł Famus. Intryguje niezwykłym rozmachem, pokazuje przyszłość z wielu perspektyw, założeń i wizji autora...

Obraz
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro 
Ilość stron: 346 
Nowość wydawnicza 

Książka Pawła Famusa jest gratką dla tych, którzy uwielbiają intrygujące, porywające lektury science fiction. Sama siebie nie podejrzewałabym o wybór takiej książki, bowiem ta tematyka jest mi kompletnie obca i niezbyt przeze mnie lubiana, jednak przyznaję - dałam się wciągnąć w wir płynącej, dynamicznej akcji, która w żadnym wypadku nie zwalnia, a wręcz pokazuje niezwykle prężny rozmach autora. W pomyśle na fabułę, zbudowaniu emocjonującej warstwy oraz znajomości detali pozwalających mu na szczegółowym i precyzyjnym opisie terminów kosmicznych oraz bogatego zaplecza militarnego. Autor pokazuje swą znakomitą formę. 

Czy bylibyście w stanie wyobrazić sobie Polskę, jako największe i najpotężniejsze imperium? A jednak... U Pawła Famusa jest to jak najbardziej możliwe. Przyszłość opanowana przez obcą rasę, sztuczną inteligencję, zaś w tle wojna między galaktykami i nowymi gatunkami, które miały okazję wytworzyć się w c…

[Premierowo] „Wyklucie” Ezekiel Boone. Otwórz szeroko oczy i zobacz, jaki kolor ma strach...

Obraz
Wydawnictwo Insignis
Ilość stron: 344
Nowość wydawnicza

W obliczu zagłady gatunku ludzkiego i ogromu apokaliptycznego wizjonerstwa, człowiek jest w stanie zrobić wszystko, by przetrwać. Szczerze przyznaję, że czytając tę osobliwą opowieść miałam nie tylko ciarki na plecach, ale i nabrałam wstrętu do pająków. Osobiście nic nie do nich nie mam, póki nie wchodzą mi w drogę. Przyznaję również, że autor miał niesamowicie wyostrzoną wyobraźnię, bo od pierwszych wersów, treść książki wbija się ostrzami ciekawości i sprawia, że chce się ją przeczytać do ostatniej strony. Wciąga, zaskakuje, ale co najważniejsze, daje do myślenia. Chociaż ta niecodzienna tematyka może niektórych zniesmaczyć, daję słowo, że wywrze na Was niesamowite wrażenie i postawi kilka istotnych pytań. Jak wiele jest człowiek zrobić w obliczu zagrożenia, do jakich posunąć się kroków, jak bardzo zaryzykować w obronie tego, co najważniejsze – życia.

Uśpione zło i katastrofa świata tuż pod powierzchnią Ziemi. Na gatunku ludzkim …

„Przez ile dróg” Dariusz Lis. O młodości, przyjaźni i wartościach przywołujących z pamięci znane obrazy...

Obraz
Warszawska Firma Wydawnicza
Ilość stron: 236
Nowość wydawnicza


„Młodość kończy się bowiem wtedy, kiedy mija entuzjazm wraz z osiąganiem każdego kolejnego roku.”
W przypadku tej książki odniosłam wrażenie, jak bardzo historia tych młodych przypomina ich rówieśników z czasów przedwojennych, kiedy to moment wybuchu przerywa im młodość. I chociaż to są skrajnie dalekie czasy, różne pod wieloma względami, to jednak takie miałam pierwsze skojarzenie. Bohaterami są uczniowie. Akcja dzieje się na przestrzeni lat 70 i 80-tych, w epoce zupełnie innej mentalności i światopoglądów. Nie znamy konkretnej nazwy miejscowości, ale szczerze przyznam, że wiele elementów z ich życia, codzienności, czy zwyczajów „żyło” jeszcze długo potem. Tak, wcale nie są akurat mi obce. Dzisiaj, współcześnie to jest kompletnie inny świat. Ja po trosze jestem też z drugiej części „tamtej” epoki.
Przyjaciele, młodzi ludzie z głowami pełnymi marzeń, planów i ich perypetie na przestrzeni pięciu lat nauki w technikum. Przełomo…

„Detektyw Łodyga na tropie zagadek fizycznych” Ewa Martynkien. Eugeniusz Łodyga z przyjaciółmi w kolejnej akcji...

Obraz
Wydawnictwo Edipresse Książki 
Ilość stron: 124, oprawa twarda 
Nowość wydawnicza 


My Detektywa Eugeniusza Łodygę mieliśmy okazję poznać przy wcześniejszej pozycji, dotyczącej zagadek przyrodniczych. Tym razem, wspólnie z Łodygą oraz jego wspaniałymi kompanami przeniesiemy się w świat magii, jaką niewątpliwie jest fizyka, często niewidoczna dla oka, a tak bardzo ułatwiająca codzienność. Bardzo podoba nam się, że wszelkie przygody – zagadki do rozwiązania są opisane zabawnie, z humorem, a jednocześnie odkrywająca przed małymi detektywami mnóstwo tajników, informacji, czy ciekawostek. 

Tym razem do rozstrzygnięcia są zagadkowe sprawy związane z fizyką. Dzieci nie wiedzą, czym jest fizyka i warto wprowadzić ich w ten bardzo magiczny świat, choćby podstawowych pojęć. Tylko nie zrażajcie się, tu nie ma ścisłych regułek. Tu jest nauka poprzez zabawę. A wszystko dzięki pomysłowemu wpleceniu zagadkowych, a nawet tajemniczych wątków. Książka znakomicie podejmuje temat fizyka, która przecież otacza…

[Przedpremierowo] „Księga dzikości” David Scarfe. Czasami warto obudzić w sobie dzikie instynkty...

Obraz
Wydawnictwo Insignis 
Ilość stron: 272, oprawa twarda 
Premiera 09.05 


„Kiedy słuchamy muzyki natury, odkrywamy, że wszystko na Ziemi ma wkład w jej harmonię”
Hazrat Inayat Khan 


Obserwując coraz modniejsze survivalowe spędzanie wolnego czasu na łonie dzikiej natury zastanawiam się, na ile współczesny człowiek przywiązuje uwagę do otoczenia będąc na zwykłym, codziennym spacerze? Czy spoglądając na chmury zastanawiamy się, jak powstają i jakie są ich rodzaje? Czy wpatrując się w gwiazdy jesteśmy świadomi, jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu? To niby błahe i pozornie nieistotne. W rzeczywistości, od momentu pojawienia się naszego gatunku na ziemi jesteśmy wspólnym elementem koegzystencji. Survivalowe kursy nigdy nie oddadzą tego, co natura w rzeczywistości jest w stanie nam ofiarować. A przecież z jej dobrodziejstw korzystamy od samego początku. Natura bowiem jest elementarną, nadrzędną wartością, która w kryzysowych momentach pozwoliła człowiekowi przeżyć. 

Ta książka jest znakomitą in…

„Myszka w paski i zabawa w liczenie” Ewa Martynkien

Obraz
Wydawnictwo Edipresse Książki
Ilość stron: 124, oprawa twarda
Nowość wydawnicza

Dziesięć przygód z cyframi małej Myszki w Paski oraz jej wspaniałych towarzyszy, jakimi są przedszkolacy. I to nie są przygody takie sobie. Każdą z nich poprzedza króciutkie wprowadzenie Myszki, następnie przygoda dotyczy konkretnej liczby. Przeważnie są to zagadki do zabawy w małych detektywów oraz zadania na aktywność. Nauka przez zabawę jest najlepszą formą edukacji. Dzieci przy tej książce w ogóle się nie nudzą. Każda bowiem przygoda z cyferką uczy ich poprawności w piśmie oraz w mowie. 

Oprócz przygód wspaniałej gromadki małych przyjaciół przy każdej liczbie jest bowiem poradnik Myszki, różne zagadki oraz zestaw odpowiednich ćwiczeń Dzieci uczą się pisać cyferkę najpierw po śladzie, potem same. Interesująco, różnorodnie. Kolorowanki, zgadywanki i ćwiczenia do nauki kreatywności. Razem z rodzicem, bądź samodzielnie. 

Całość dopracowana w najdrobniejszym szczególe. Czytelnie, przejrzyście, z dowolnością d…

[Audiobook. Patronat medialny] „Pałac tajemnic” Agnieszka Pietrzyk. Wciągająca historia mrocznego morderstwa na tle zaszłości z przeszłości...

Obraz
StoryBox.pl
Czas trwania: 7 godz. 31 min.
Czyta: Iwona Milerska


Pierwsze spotkanie z autorką i pierwsze z lektorką uznaję za pozytywne, pełne intrygujących wątków i świetnie obmyślanej fabuły, która jest dopracowana w najdrobniejszym szczególe. Autorka znakomicie kreśli portrety charakterologiczne swoich bohaterów, odzierając ich z fałszywych masek, pokazując, jak zadziwiająco łatwo przychodzi nam obrzucanie innych podejrzeniami, swoimi osobistymi urazami, jak łatwo przychodzi nam też osądzanie innych na zasadzie pozorności, tego zewnętrznego pancerza. Interpretacja Iwony Milerskiej nadaje powieści wyrazistości. Lektorka wprowadza nas w odpowiedni klimat opowieści, tworząc wokół fabuły odpowiednią aurę i odczuwalne napięcie.
W barokowym pałacu nad jeziorem Ponary dochodzi do brutalnego morderstwa rosyjskiego małżeństwa. Pisarka, która na bazie wspomnień i relacji mieszkańców pałacu chce napisać książkę, wprowadza się do mieszkania zamordowanych. Kobieta próbuje rozwikłać zagadkę śmierci…