poniedziałek, 11 lutego 2019

[Patronat medialny. Przedpremierowo] Miłość w Ustroniach - Małgorzata Kasprzyk

Wydawnictwo E-bookowo 

Premiera: 14.02.2019r. Zbiorek sześciu opowiadań na specjalną okazję Małgosi Kasprzyk doskonale udowadnia, że miłość ma jeszcze wiele do powiedzenia. Można ją odkrywać ciągle na nowo, albo uczyć nieustannie jej nowych papilarnych. Miłość bowiem, to uczucie o wielu barwach i odcieniach. Czasami mam wrażenie, że każdy autor tworzy dla niej unikatową definicję. Jeśli oczekujecie tkliwych romansideł, to tutaj raczej ich nie znajdziecie. Opowiadania "Miłości w Ustroniach" wyłuskują z każdej historii coś zupełnie innego. Autorka pokusiła się nie tylko niesztampowe, tajemnicze wątki, ale i bardzo charakterystycznych pierwszoplanowych bohaterów, którymi są w tym przypadku - kobiety. Nie wiernie idące za swoim mężczyzną, ale niezwykle kreatywne, dociekliwe, a przy tym wyrafinowane i subtelnie podążające za swoim celem, bądź marzeniem. Mają wiele do ukrycia, ale jeszcze więcej do wyjawienia. 


Małgorzata Kasprzyk sportretowała to głębokie uczucie na kilka sposobów. Pokazała nie tylko jej wymiar egzystencjalny. Ona tę miłość podarowała każdemu, kto umiejętnie jej szukał. Niezależnie od wieku, majętności, czy sposobów jej odkrywania. Te lekkie w odbiorze miniatury prozy niosą ze sobą ogrom wrażeń i emocji, kruszą utarte schematy i szablony, pokazują różne relacje międzyludzkie, kłębiące się w człowieku uczucia. Przyjemnie oddaje się ich lekturze, podgląda życie nakreślonych postaci, daje się ponieść fali ich afektów. 


"Miłość w Ustroniach" to przede wszystkim intrygujące miejsca akcji, intensywni bohaterowie i ona - miłość - odmieniana przez przypadki, nadająca barw życiu owych postaci. Ta miłość potrafi zrobić krzywdę poprzez fałszywe oskarżenia, żyje w przeszłości starego domu, bywa sumą pewnych przypadków, czy po prostu rodzi się nieświadomie ukryta głęboko w sercu. Miłość w tych opowieściach jest piękna i tajemnicza, delikatna i niezwykle subtelna. 

Odkryjcie jej przesłanie i cudowną wrażliwość. Szczerze polecam! 
Za e-booka dziękuję Autorce oraz 
Wydawnictwu e-bookowo4 komentarze: