niedziela, 2 kwietnia 2017

[Recenzja patronacka] „Kim i Ktoś z Nikim” Jolanta Marcolla :) Książka inna, niecodzienna – o tym, czym jest Przyjaźń i jej niezwykłość :)Wydawnictwo Jedyne Takie

Ilość stron: 48, oprawa twarda

Nowość wydawnicza

Książkę znajdziecie:

Z przyjemnością i zainteresowaniem dałam książkę do przeczytania i interpretacji swojemu młodszemu synowi, a i straszy wykazał ochotę, by zapoznać się z tą niezwykłą publikacją. Książka oryginalna, wyróżnia się niebanalnym tekstem, pięknie barwnymi ilustracjami oraz zagadką i niespodzianką. Oboje siedzieli i z nieukrywaną ciekawością śledzili tekst oraz przygody niecodziennych bohaterów.
Kim jest Kim? To dziewczynka, która otworzyła drzwi do dziecięcej fantazji, co się za nimi kryło? Fantastyczne stworki i potworki, ale też Ktoś i Nikt. Kim zaciekawiła innych swoją osobą, skupiła ich uwagę i zupełnie niepostrzeżenie pokazała, czym może być przyjaźń. A to wielkie i cenne słowo, które dla każdego znaczy zupełnie co innego. Przyjaciel nigdy cię nie zawiedzie, zawsze stanie po twojej stronie, liczy się z twoim zdaniem i wspiera w potrzebie.

Moich synów zaintrygowała gra słowna, jaką autorka zastosowała i utrzymała całą książeczkę. Tajemnicza, zagadkowa, niejednoznaczna. To prawdziwa przygoda. Bohaterowie prowadzą ze sobą rozmowę, ale to nie jest taki zwykły dialog. Pod płaszczykiem prostoty kryje się możliwość rozszyfrowania znaczeń, jakie autorka przygotowała dla swoich czytelników. Nawet mój starszy syn miał trudność w skupieniu uwagi na wyjątkowej treści, przyzwyczajeni do prostoty w przekazie tekstu.


Jolanta Marcolla jest uzdolnioną twórczynią. Oprócz tekstu jest także autorką ilustracji, które nadają książeczce dodatkowych atutów i podwyższają znacznie jej wartość. Barwne, czytelne, wręcz magiczne. Zaś sama książeczka wzbudza, zarówno w małych jak i dużych czytelnikach wiele emocji, z każdą stroną zwiększają ciekawość. Na końcu, znajdziecie konkurs, jaki autorka przygotowała dla dzieci, do wykonania własnoręcznie, według własnego pomysłu i koncepcji. 

„Kim i Ktoś z Nikim” Jolanty Marcolli to pozycja idealna do czytania razem i dyskutowania na temat tego, kogo uważamy za swojego przyjaciela, czym jest prawdziwa przyjaźń, jakie wartości przekazuje nam prawdziwa przyjaźń. To świetna pozycja do próby gimnastyki umysłu, własnej zabawy, gry słownej, odszukiwaniu zagubionych rymów. To książka, która dostarcza cennych wskazówek i uwag, że każdy zasługuje na dobrego przyjaciela, wystarczy samemu być takim.

Polecam!

Książce z przyjemnością patronuję medialnie.Za możliwość patronatu i egzemplarz dziękuję Autorce :)Te dwa egzemplarze z podpisem autorki będą niebawem do wygrania w konkursie :)Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza