Posty

Wyświetlanie postów z marca 5, 2017

Książka czy e-book?

Obraz
Ostatnio moda na czytanie e-booków staje się czymś coraz bardziej powszechnym, normalnym, wygodniejszym, podręczniejszym. Zalet e-booków można wymieniać wiele, bo wpływ ma na to też cena. A z tą, nie ma co dyskutować. Różnica jest widoczna i znaczna. Pozwoliłam sobie na obrazowe przedstawienie Wam różnic przy książkach Skarlet i Alberta, którzy na moim blogu gościli nie raz. Już wkrótce premierę będzie miała ich najnowsza pozycja „A w bałkańskim kociołku... Notatki z podróży po krańcu Europy”.
Wersje papierowe dostępne w dwóch rodzajach szaty edytorskiej - czarno-białej i kolorowej. Każda z nich w innej cenie. Wiadomo, wydruk kolorowych zdjęć jest droższy. Emisja e-booków jest od 200 procent tańsza.


Zakup czytnika wiąże się z jego użytkowaniem przez dłuższy czas, kilka lat. Jest niewielkich rozmiarów, można go schować w torebce, pod ręką, nawet na czas podróży. E-booki osiągają ceny nawet o kilkaset procent tańsze, niż egzemplarze papierowe. Coraz większa liczba czytelników zaczyna pr…

„Jak sobie radzić z trudnymi ludźmi” Gill Hasson :)

Obraz
Wydawnictwo Naukowe PWN
Ilość stron: 175
Rok wydania: 2017, nowość
Książkę znajdziecie:
https://ksiegarnia.pwn.pl/Jak-sobie-radzic-z-trudnymi-ludzmi,688621076,p.htmlZacząć należałby od tego, kto zalicza się do grupy określanej mianem „trudnych ludzi”. Czy istnieje coś takiego, jak definicja „trudnych osób”? Książka, którą chcę dzisiaj Wam przedstawić jasno i precyzyjnie wyjaśnia, kto to taki trudna osoba?
„To ktoś, kto sprawia, że czujesz się przybity albo zawiedziony, sfrustrowany lub zły, upokorzony albo pogubiony, wyczerpany lub zrozpaczony. Trudną osobą może być ktoś, kto zachowuje się w sposób wykorzystujący innych lub nieetyczny; albo ktoś, kto wzbudza poczucie braku zaufania, ponieważ nie mówi wprost, co naprawdę myśli lub czuje. Trudną osobą jest także ktoś odmawiający współpracy. Może unikać brania odpowiedzialności i wymigiwać się od zobowiązań. Trudna osoba to również ktoś, kto jest negatywny i krytyczny; to człowiek łatwo znajdujący dziurę w całym bez wskazywania jakiejkolwiek…

[Zapowiedź wydawnicza] Marcowe zapowiedzi Czwartej Strony :)

Obraz
Najnowsze zapowiedzi wydawnicze przypadające na końcówkę marca od Czwartej Strony :)Premiera: 29.03.2017


Aldona ma wiele talentów, ale największym z nich jest wpadanie w tarapaty i przyciąganie niezwykłych zdarzeń, a przy tym… przystojnych mężczyzn.
W wyniku zaskakującego splotu wydarzeń na jej drodze staje Kamil, i to niejeden raz! Mężczyzna pojawia się w najmniej spodziewanych momentach, w różnych zakątkach kraju i jakby nie przypadkiem. W dodatku jak na złość spotkaniom towarzyszą kompromitujące dla dziewczyny okoliczności. Kim jest tajemniczy przystojniak? Czy zakochana po uszy Aldona nie pomyli się znowu, tym razem z wyborem obiektu swoich uczuć?
Mów mi Katastrofa! bawi do łez. Kolejna powieść autorki książki Przypadki pewnej desperatki nie pozostawia wątpliwości, że każde, nawet najbardziej nietypowe i śmieszne zdarzenie, może być początkiem czegoś wyjątkowo pięknego.​​Premiera: 29.03.2017

Życie nie zawsze układa się zgodnie z naszymi oczekiwaniami, a szczęście kryje się w najm…

Ruszyła VI edycja konkursu LITERACKI DEBIUT ROKU :)

Obraz
19 lutego rozpoczął się nabór tekstów do VI edycji konkursu „Literacki Debiut Roku” organizowanego przez Wydawnictwo Novae Res pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadaniem konkursu jest wyłonienie w danym roku kalendarzowym najlepszej powieści, która nie była dotychczas nigdzie publikowana w wersji drukowanej.
Termin nadsyłania prac upływa 14 kwietnia 2017 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 lipca. 
Na zwycięzców czekają nagrody: 
I miejsce – tytuł „Literacki Debiut Roku”, nagroda pieniężna w wysokości 5000 zł, dyplom, opublikowanie zwycięskiego utworu drukiem, jego dystrybucja oraz promocja przez Wydawnictwo Novae Res oraz patronów i partnerów Konkursu, kurs wybrany przez laureata z oferty kursów stacjonarnych organizowanych przez szkołę warsztatów pisarskich Maszyna do Pisania, zestaw książek.
II miejsce – dyplom, tygodniowy pobyt w SPA, kurs wybrany przez laureata z oferty kursów stacjonarnych organizowanych przez szkołę warsztatów pisarskich…

„Niepełka” Dorota Schrammek :)

Obraz
Wydawnictwo Szara Godzina
Ilość stron: 144
Rok wydania: 2017 – nowość

Chociaż znam już styl autorki, którą zdecydowanie wyróżnia głębia poruszanych przez siebie tematów, to nie przestanie mnie jednak zaskakiwać. Dorota pisze prosto, bezpretensjonalnie, ale za każdym razem porusza w swoich książkach tematy, które dla nas czytelników są takimi przystankami, zmuszają do głębszych przemyśleń i refleksji. Tworzy bardzo wyrazistych bohaterów, przydziela im określone role i wikła w tak nieszablonowe sytuacje, że każdy kto czyta Jej książki utożsami się co najmniej z jednym z nich, przeżywając każdą z osobna nakreśloną fabułę. Tak było w przypadku sagi pobierowskiej, czy ostatniej pozycji autorki „Dom, którego nie było”. Wiele kobiet odnajduje się na kartach książek Doroty.
Nie inaczej jest w przypadku „Niepełki” skierowanej do młodszych czytelników. Ja jestem jednak przekonana, że tę książkę powinni przede wszystkim przeczytać dorośli, rodzice dzieci, których pociechy uczęszczają do szkół. Aut…

[Zapowiedź wydawnicza] 14 marca nakładem Wydawnictwa Replika ukażą się dwie pozycje „Chłopiec w pasiastej piżamie” i "Chłopiec na szczycie góry" Johna Boyne’a :)

Obraz
14 marca nakładem Wydawnictwa Replika ukażą się dwie pozycje – wznowienie znanej, niezwykle wzruszającej powieści „Chłopiec w pasiastej piżamie” Johna Boyne’a, na podstawie której powstał słynny film z 2008 roku o tym samym tytule oraz nowość na polskim rynku, premierowa, równie poruszająca książka tego samego autora - "Chłopiec na szczycie góry".


"Chłopiec w pasiastej piżamie"http://replika.eu/index.php?k=ksi&s=szu&id=629Wstrząsająca historia pięknej przyjaźni na przekór złu szalejącej wojny.  Dwóch chłopców i dwa światy... Obaj urodzili się w tym samym dniu, miesiącu i roku, ale los traktował ich do pewnego czasu zupełnie inaczej.  Bruno, syn niemieckiego oficera, żyje podczas wojny, prawie w ogóle jej nie doświadczając, nie mając świadomości, że ona trwa tuż obok, pochłania ofiary.  Szmul, syn żydowskiego zegarmistrza, zna wojnę od tej najgorszej, najbardziej nieludzkiej strony. To ona odebrała mu spokojne dzieciństwo, bezpieczeństwo, przyszłość oraz czł…

KONKURS PATRONACKI! Napisz wiosenne refleksje i wygraj książeczkę dla dzieci "O pchłach, które miód ukradły" Bożeny Czarnoty :)

Obraz
Książeczka Bożeny Czarnoty "O pchłach, które miód ukradły" miała swoją premierę już jakiś czas temu. Przyszedł więc czas na konkurs patronacki, w którym macie okazję zdobyć jeden z tych wyjątkowych egzemplarzy.
Dlaczego wyjątkowych?
Książeczka łączy przyjemne z pożytecznym. Można czytać wesołe rymowanki autorki i kolorować specjalnie przygotowane na tę okazję kolorowanki :) Zabawa zarówno dla starszych, jak i młodszych. Bożena Czarnota zawiera w swych wierszowanych historiach wiele uniwersalnych wartości. Bohaterami tych sympatycznie rymowanych opowieści są nie tylko dzieci, ale zwierzątka, gwiazdki, które zachęcają małych czytelników zarówno do zdrowego odżywiania, jak i do aktywności fizycznej. Dzisiejszy świat jest przesycony elektroniką, szeroko dostępnym internetem, więc dzieci w czasie wolnym wybierają to, co mają pod ręką – komputer i wirtualną rzeczywistość. Rzadziej po książki. Tymczasem autorka napisała dla swoich czytelników wspaniale rymowane historyjki, które …

WYNIKI KONKURSU z "Jagodą" Anny Kasiuk :)

Obraz
Kochani!
Wiem, długo czekaliście. Biorę winę na siebie, bo zamarzyłam sobie, żeby Ania odpowiedziała na Wasze pytania w formie filmiku. Mało tego. Okazało się, że filmik, długości ponad 26 minut nie chce się w całości załadować. Nie wiedziałyśmy, jak go sobie przesłać. Wybrnęłyśmy z tej sytuacji, bo już było naprawdę gorąco w ten sposób, że Ania podzieliła filmik na 12 części. Mam nadzieję, że macie duże pokłady cierpliwości i chęci, by sobie filmiki oglądać po kolei :) W ostatnim z nich znajdziecie wytypowanych zwycięzców :)


Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, za ciekawe i inspirujące pytania. Jak zwykle okazaliście się niezawodni!


Przyjemnego oglądania! :)„Mitek” Jolanta Barthel :)

Obraz
Wydawnictwo Psychoskok
Ilość stron: 30
Rok wydania: 2016
Książkę znajdziecie:
http://www.psychoskok.pl/produkt/mitek/


„Mitka” przeczytaliśmy zaledwie w godzinie. To znaczy ja słuchałam, jak synek czyta. Widziałam jego ciekawość, która narastała z każdym wersem. Ile różności i cudowności może kryć w sobie taki niepozorny ogród? I czy można się z zaprzyjaźnić z maleńkim ślimakiem? Wszystko można, a szczególnie w świecie dziecięcej fantazji. Taka przyjaźń jest niezwykła przecież i wyjątkowa. Jak dla małego Kacperka, którego rodzice zostawili na wakacjach pod opieką cioci Emmy. A ciocia Emma ma duży ogród, który kryje na każdym zagonku i grządce mnóstwo fascynujących ciekawostek. Uwagę Kacperka jednak przyciąga maleńki ślimak Mitek, z którym chłopiec się szybko się zaprzyjaźnia. Mitek ze swoją rodziną uwielbiają przesiadywać na listkach zielonej sałaty, zostawiając po sobie ślady w postaci drobnych kropeczek. Kiedy tak Mitek z Kacperkiem sobie dyskutują, wszystko wokół zdaje się nie istnieć. …

Najbliższy patronat medialny Recenzji Agi :)

Obraz
Miło mi poinformować, iż już 14 marca, czyli za dokładnie sześć dni premierę będzie miała najnowsza powieść, będąca kontynuacją "Obudź się, Karolino" Aliny Białowąs, "Zaufaj mi, Karolino", która ukaże się nakładem Wydawnictwa Replika :)
Książce z przyjemnością patronuję medialnie :)
Dzisiaj już wiem, że czas to najlepszy lekarz, tylko trzeba mu zaufać... 
Karolina bardzo silnie przeżywa rozstanie z Filipem, mimo że ich małżeństwo zakończyło się wcześniej, niż ktokolwiek przypuszczał. Jest rozdarta pomiędzy uczuciem do męża a strachem przed nim. Pragnie wierzyć, że w dniu rozwodu będzie mogła zamknąć cały ten rozdział swojego życia za drzwiami z tabliczką „Nie wchodzić”, jednak w głębi serca przeczuwa, że nigdy nie odetnie się od swojej trudnej przeszłości. Być może właśnie dlatego tak trudno jest jej teraz nawiązać relację z Rafałem, jej wielką miłością z czasów szkolnych. W młodości chłopak nigdy nie zdradził przed nią swoich uczuć, za co dziewczyna obwiniała swoj…

[Nowość wydawnicza] „Wierzę w szczęście” Beaty Pawlikowskiej. Prezentacja :)

Obraz
NOWOŚĆ!
Kurs pozytywnego myślenia – odsłona druga
Zyskaj moc i zmień nastawienie do życia 
z Beatą Pawlikowską


Chcesz myśleć pozytywnie? W drugiej części 12-tomowego „Kursu pozytywnego myślenia” możesz wspólnie z Beatą Pawlikowską przyjrzeć się swoim myślom i sprawdzić, czy są one pozytywne oraz dowiesz się co zrobić, by takie były. Tom zatytułowany „Wierzę w szczęście” jest doskonały zarówno dla już zaangażowanych uczestników kursu, jak i rozpoczynających lekturę serii. Książka ukazała się 1 marca nakładem Edipresse Książki. 
„Wierzę w szczęście” to drugi tom „Kursu pozytywnego myślenia” Beaty Pawlikowskiej. Pierwszy tom „Moja wewnętrzna moc” dostępny jest w księgarniach od lutego i zapewne znany już stałym czytelnikom Pawlikowskiej. Kolejne części są w przygotowaniu, dzięki czemu wszyscy chętni do zaangażowania się w kurs autorstwa słynnej podróżniczki i pisarki co miesiąc będą otrzymywali kolejne części. Wkrótce ukażą się tomy: „Świat mi mówi: Kocham cię!”, „Moje Wewnętrzne Ja”, „Wszys…

[Zapowiedź wydawnicza] Hanni Münzer "Marlene"

Obraz
Wyczekiwana kontynuacja bestsellera "Miłość w czasach zagłady"Premiera: 29.03. 2017
http://www.insignis.pl/ksiazki/marlene/

Monachium, lipiec 1944 roku. Marlene Kalten, przyjaciółka Debory Berchinger, stoi w milczeniu przed zbombardowaną kamienicą przy Prinzregentenplatz. Sądzi, że Deborah i jej mały braciszek Wolfgang nie żyją.
Nic nie jest jednak w stanie złamać żelaznej woli Marlene, która odważnie rzuca się w wir walki i wkrótce staje się najbardziej poszukiwaną kobietą w Rzeszy. Poznaje niezwykłe osoby i nawiązuje wyjątkowe przyjaźnie, w końcu spotyka miłość swojego życia – mężczyznę, który gotów jest zrobić wszystko, by uratować niewinne dzieci.
Wkrótce Marlene staje wobec tragicznego wyboru: może zmienić losy wojny i ocalić miliony ludzi, lecz ceną za to będzie śmierć mężczyzny, którego kocha.

Perfekcyjne połączenie thrillera i powieści historycznej.
„Welt am Sonntag”

Wielki manifest na rzecz pokoju, porywający i pełen pasji.
vorstadtleben.de

Marlene to silna kobieta, któr…

„We dnie, w nocy” Agata Kołakowska :)

Obraz
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 320

Właściwie nie wiem, czego się po tej lekturze spodziewałam. Autorka znana jest z podejmowanych przez siebie trudnych tematów, nie szczędzi czytelnikom emocji, tworzy sugestywne postaci, niezwykłe uwikłania fabuły i sytuacje jak w kalejdoskopie. Poprzednia pozycja autorki, którą miałam okazję przeczytać „Wszystko, co minęło” wywarła na mnie znacznie większe wrażenie. Owszem, tematyka „We dnie, w nocy” nie jest lekka i przyjemna, jednak zdecydowanie nie pasował mi jako jeden z narratorów Anioł Stróż. Wiem, że pojawił się celowo, ze szczególnym naciskiem na scenę kluczową dla powieści oraz byśmy mogli na trudne i dojmujące sytuacje spojrzeć z nieco innej perspektywy, nie bezpośrednio, a łagodniejszym tonem, którego autorka zastosowała odpowiednio.Retrospekcja czasowa zabiera nas w schyłek lat dziewięćdziesiątych. Mamy w powieści trzech narratorów – głównej bohaterki Anny, Piotra oraz wspomnianego przeze mnie wcześniej Anioła…