Posty

Wyświetlanie postów z marca 26, 2017

WYNIKI KONKURSU z książeczką Bożeny Czarnoty "O pchłach, które miód ukradły" :)

Obraz
Kochani!
Przedwczoraj zakończył się wiosenny konkurs z książeczką "O pchłach, które miód ukradły" Bożeny Czarnoty. Odpowiedzi niewiele, ale takie, że trudno było się zdecydować na tę jedną jedyną :)
Dziękujemy wszystkim za udział!


Po dłuższym namyśle, wespół z autorką wybrałyśmy odpowiedź:
Joanny JakubowskiejProszę o kontakt na: stokrotka954@wp.pl. Nagrodą w konkursie był jeden egzemplarz bajeczki autorki :)
A, gdyby ktoś chciał się wybrać na spotkanie autorskie z Panią Bożeną, ma okazję w najbliższy wtorek :)


Serdecznie gratuluję! 

Pozdrawiam,

Aga

WYNIKI DYSKUSJI - KONKURSU "Książka czy e-book" :)

Obraz
Kochani!
Wczoraj zakończyła się dyskusja „Książka czy e-book”. Przyszła pora na opublikowanie wyników.
Na początku dziękujemy wszystkim za chęć udziału. Nie wszystkim się chce komentować, a ja zawsze powtarzam, że trzeba próbować. Dziękujemy za Wasze opinie i zdania, z których jasno wynika, że większość jest jednak za książką papierową. 

Zdanie z autorką mamy podobne do osoby, która zwyciężyła w naszej dyskusji. E-booki mają wiele zalet. Przede wszystkim są wygodne w obyciu ;) Można w jednym małym czytniku, schowanym w torebce dysponować kilkudziesięcioma tytułami, by w dowolnej dla nas chwili, podróży wyjąć i czytać. 


Bezdyskusyjnie wygrywa:
Czytelnicze recenzje :)Proszę o kontakt na: stokrotka954@wp.pl. Nagrodą w konkursie był wybór jednego e-booka z kolekcji: 

Serdecznie gratuluję! 

Pozdrawiam,

Aga

"Marlene" Hanni Münzer. Wojna zła, nieobliczalna, wyzuta z człowieczeństwa...

Obraz
Wydawnictwo Insignis
Ilość stron: 552
Nowość wydawnicza, premiera 29 marca 2017r.
Książkę znajdziecie:
http://www.insignis.pl/ksiazki/marlene/

Druga wojna światowa jest tematem często podejmowanym w literaturze i sztuce. Potrzeba wyczucia, wrażliwości w tworzeniu fabuły, autentycznych, wzbudzających nasze zaufanie bohaterów, by powieść nie przybrała formy absurdu, czy pompatyczności. Hanni Münzer stworzyła przepiękną literacko opowieść, która zawiera całą gamę emocji, nader sugestywną, a jednocześnie chwytającą za serce, tragiczną w swej wymowie. To powieść, która zachwyci niejednego konesera dobrych gatunkowo pozycji, czytelnika, który jest wymagający wobec wszelkich jej niuansów. Piękna, a zarazem refleksyjna.
Autorka w swojej powieści nie szczędzi opisów, dba o każdy szczegół i detal. Skonstruowała bardzo autentycznych bohaterów, którzy od pierwszych wersów wzbudzają nasze zaufanie i sprawiają, że pochłania się ją z wielką ciekawością. Liryczny ton, jaki autorka nadała swojej opowieści…

„Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne” Magdalena Surowiec

Obraz
Wydawnictwo Psychoskok
Ilość stron: 370
Nowość wydawnicza, e-book dostępny w trzech formatach
Książkę znajdziecie:
http://www.ebooki123.pl/niemiecki-cwiczenia-gramatyczne_p671Muszę przyznać, że język niemiecki nie wzbudza we mnie euforii ani żywych, pozytywnych wspomnień, a raczej nudne, rozwlekłe lekcje, które miałam tylko przez cztery lata szkoły średniej. Ta książka nie jest typowym podręcznikiem. Znajdziecie w niej wiele ciekawych ćwiczeń, a chyba to w nauce języków obcych jest najważniejsze. Do tego należy jeszcze dodać, iż jeśli książka została stworzona z pasji, to zyskuje podwójnie. A tutaj ewidentnie mamy te dwie cechy. Autorka przez wiele lat uczyła i uczy języka niemieckiego, pracuje jako tłumaczka, pisze artykuły naukowe. Przez siedem lat mieszkała w Niemczech, obecnie w Meksyku, pracując w największej na świcie filii Volkswagena ucząc niemieckiego. Otwarcie przyznaje, że jest pracoholiczką, molem książkowym. Pracuje przez siedem dni w tygodniu, non stop obcując z niemieckim,…

„Księga cytatów. Najpopularniejsze motywy literackie” Agata Hącia, Ewa Wolańska, Adam Wolański. Maturzysto, to coś dla Ciebie!

Obraz
Wydawnictwo PWN
Ilość stron: 400
Nowość wydawnicza
Książkę znajdziecie:
https://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiega-cytatow.-Najpopularniejsze-motywy-literackie,697995400,p.htmlAutorzy niniejszej publikacji stworzyli jej zawartość z myślą o maturzystach. Ja jednak myślę, że z tej książki skorzysta każdy, kto chce znaleźć niezbędne informacje o twórcach epokowych i ich wielkich dziełach. I nie jest to przegląd po epokach lecz spis alfabetyczny literatów wraz z cytatami z ich największych, znanych w dorobku dzieł.

Księgaobejmuje teksty powstałe w okresie od VIII wieku przed naszą erą do początków XXI stulecia skategoryzowane w dziale - proza, poezja, dramat, dzieła publicystyczne, pamiętniki, listy. Cytaty zaś zostały zaczerpnięte z dzieł, które miały jakiekolwiek znaczenie w literaturze, nie tylko polskiej ale też światowej, z najważniejszych anonimowych utworów średniowiecznych, z „Biblii” oraz fragmenty z utworów antycznej literatury antycznej, które dzisiaj traktowane są jak sentencje.
W Księdze z…

Najbliższe patronaty medialne Recenzji Agi nad książkami Wydawnictwa Replika :)

Obraz
Kochani!
Dzielę się z Wami moją radością i wspaniałą informacją. Dziękuję Wydawnictwu Replika za zaufanie, jakim mnie obdarzyło :) Najbliższe Replikowe patronaty medialne :)
Miło mi poinformować, iż już jutro tj. 28 marca premierę będzie miała najnowsza powieść Iwony Wilmowskiej "Zanim zapomnę", której patronuję medialnie :)
Agata mimowolnie staje się uczestnikiem tragedii – młoda kobieta ginie pod kołami samochodu. Wszystko wskazuje na to, że nie był to nieszczęśliwy wypadek, a dokładnie zaplanowane zabójstwo. Sprawa komplikuje się, kiedy na jaw wychodzą dawne powiązania chłopaka Agaty i jego rodziny z ofiarą. Czy to możliwe, aby wydarzenia sprzed ponad dwudziestu lat miały związek z morderstwem? 
Przed kobietą bardzo trudny weekend, pełen odkryć, nieoczekiwanych spotkań i niespodzianek zapowiadających wielkie zmiany w jej życiu.FRAGMENT POWIEŚCI:
Lidia Kania odgarnęła wpadającą do oczu grzywkę i spojrzała na zegarek. „Boże, jak późno!” – westchnęła w duchu. Wprawdzie wielu …

Czytelnicy tworzą, piszą...

Obraz
Kochani!
Ta zakładka nie pojawia się przypadkowo. Z myślą o Was, o Waszych umiejętnościach, wyjątkowych pasjach. O tym, co robicie, piszecie, tworzycie. Ta zakładka będzie dla Was i o Was.Żeby to, co napisałam nie było tylko pustym frazesem, dzisiaj jako pierwszą przedstawię Wam wyjątkową twórczość i pasję Doroty Dominiczak - Głowackiej. Dorota, to jedna z wielu czytelniczek mojego bloga, która jak się okazuje ma utalentowaną córkę Zosię. Zosia kilkakrotnie wygrywała u mnie konkursy z książeczkami dla dzieci, wyróżniając się pomysłowością i talentem do tworzenia strof wierszy. Ma dziesięć lat i naprawdę talent nieprzeciętny. O Dorocie wiedziałam tylko tyle, że z zawodu jest archeologiem, żyje na Kujawach, konkretnie w Inowrocławiu. 
Zaś Ona sama o sobie, pisze tak:
"Jestem mamą 10 letniej Zosi, kobietą pracującą, prowadzę firmę archeologiczną. Od dwóch lat troszkę bujam w obłokach - piszę. Właśnie dobrnęłam do końca "Niesamowitych przygód Zosi Niesamosi." Mój mąż mieszk…

Patronat medialny. Rekomendacja :) Z cyklu Bułgaria znana i nieznana „Z Ruse do Varny” Skarlet i Albert :) W tym tygodniu wznowienie książki ukaże się w księgarni :)

Obraz
Z każdą kolejną książką tej dwójki wspaniałych i sympatycznych autorów dowiaduję się coraz to nowszych ciekawostek. Bułgaria, to kraj, któremu Skarlet z Albertem przyglądają się „pod lupą”, odkrywając przed każdym swym czytelnikiem wszelkie tajemnice, legendy, ale też miejsca magiczne, często zapomniane, czy omijane przez biura turystyczne szerokim łukiem. Flora i fauna, kultura, sztuka i oczywiście historia Bułgarii są nie tylko interesującymi i pięknymi jej elementami, ale tworzą coś w rodzaju mozaiki kontrastów. Jej bogactwo bierze się przede wszystkim z mieszanki narodowościowej, jaką Bułgarzy noszą w swoich genach:
„Z badań przeprowadzonych przez szwajcarski Instytut „Igenea” wynika, że ludzie zamieszkujący Bułgarię mają:
49% genów Traków
15% genów starożytnych Greków
15% genów Słowian
11% genów starożytnych Macedończyków
8% genów Fenicjan.”

Swoją podróż w wyżej wymienionym tytule, autorzy rozpoczynają od Ruse, największego bułgarskiego portu, którego nazwa pochodzi od imienia jego pa…

Drugi etap cyklu literacko-kulturalnego :)

Obraz
Kochani!
Obiecałam, że niebawem rozpocznę drugi etap cyklu. Obietnicy dotrzymuję. W tym etapie do wygrania będzie egzemplarz, albo i dwa, zależy od odpowiedzi, jakich udzielicie, książki „#Wpadki. @grzechy językowe w mediach” Marty Kielczyk. Recenzja - KLIKTym razem, chciałabym znać Wasze zdanie na temat popełnianych grzechów językowych. Co Was drażni, co zauważyliście na ten temat? Czy zdarzyło Wam się kiedyś zwrócić w ogóle komuś uwagę, że nie mówi poprawnie, jeśli tak, to w jakiej to było sytuacji. Życie dostarcza nam mnóstwa inspiracji i tematów do dyskusji. Napiszcie, jak to jest z naszą poprawnością? Zwracacie na to uwagę? Piszcie wszystko, co przyjdzie Wam do głowy. Może macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Może ktoś kiedyś Wam zwrócił uwagę? Nie jesteśmy nieomylni przecież, to nie jest nic wstydliwego.
Liczę na Waszą kreatywność!


Taki obrazek z przymrużeniem oka, jako źródło pewnych refleksji ;)


Konkurs rozpoczyna się dzisiaj, a kończy  30 kwietnia 2017 r. o godz. 23:59

Odp…

„#Wpadki. @grzechy językowe w mediach” Marta Kielczyk. O zasadach, które mimo wszystko obowiązują i zobowiązują nie tylko w mediach, ale też na co dzień :)

Obraz
Wydawnictwo Ridero
Ilość stron: 260
Nowość wydawnicza
Książkę znajdziecie:
https://ridero.eu/pl/books/wpadki/„Można mieć dużo wyrozumiałości dla ludzi, którzy w swojej pracy nie muszą wiedzieć wszystkiego o języku, mniej dla tych, którzy pracują w mediach albo prezentują w nich swoją firmę i dla mediów w jej imieniu się wypowiadają” str. 60
Książka skierowana do konkretnej grupy odbiorców, ale zdecydowanie stwierdzam, że może po nią sięgnąć każdy. To nie jest podręcznik sztywno i ogólnie tłumaczący, jak poprawnie używać naszego ojczystego języka, ale zbiór lekko napisanych minifelietonów, które lakonicznie wyjaśniają wszelkie podstawy i zasady poprawności, jakie obowiązują nie tylko w mediach, ale i w konfrontacji z tzw. językiem ulicy. Cieszę się, że autorka napisała tę książkę tak, by zrozumiał ją każdy czytelnik. Jasno, precyzyjnie, rzetelnie i czytelnie. Marta Kielczyk to znana dziennikarka telewizyjna i radiowa. Od lat związana z Panoramą w TVP2, także z TVP Info. Dziennikarskie szli…