Posty

Wyświetlanie postów z kwietnia 2, 2017

[Zapowiedzi wydawnicze] Kwiecień z Edipresse Książki :)

Obraz
"Moja spektakularna metamorfoza", Karolina Szostak i Marta Kordyl 

30 kilogramów w rok! Tyle schudła Karolina Szostak, czym wprawiła w osłupienie całą Polskę i porwała inne kobiety do działania. Teraz w poradniku „Moja spektakularna metamorfoza” (Edipresse Książki, premiera 11 kwietnia) zdradza Marcie Kordyl, jak osiągnęła taki efekt. 
„To naprawdę pani?” – takie pytanie najczęściej słyszy Karolina Szostak. Następne to: „Jak pani to zrobiła?”. I właśnie o tym jest poradnik „Moja spektakularna metamorfoza”. Popularna prezenterka sportowa, której w rok udało się schudnąć prawie 30 kilogramów, w rozmowie z Martą Kordyl opowiada o przepisach, ćwiczeniach, motywacji, radzeniu sobie z drobnymi potknięciami i świętowaniu sukcesów. Jednym słowem – o całej swojej przemianie od podszewki i krok po kroku. 
Na początku książki Karolina Szostak szczerze przyznaje, że przez 20 lat stosowała różne diety. Wielokrotnie testowała „diety-cud”, które najczęściej kończyły się efektem jo jo. Aż w …

Zapowiedzi wydawnicze Wydawnictwa Czwarta Strona :)

Obraz
A już niebawem, nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona, ukażą się:


Premiera 26.04.2017

Wszyscy kiedyś opuścimy rodzinne gniazdo, żeby rozwinąć skrzydła. Czasami lot bywa trudny i wydaje się, że zabraknie nam sił. Ale każdy wędrowny ptak w końcu znajduje drogę do domu.
Malwina nigdy nie czuła się tak samotna. Nagła śmierć ojca, problemy z matką i konieczność stawienia czoła niespodziewanym wyzwaniom przewracają jej świat do góry nogami. Na szczęście każdy medal ma dwie strony – życiowe zmiany to także okazja do poznania samej siebie. Wkrótce mieszkanka bloku przy ulicy Kwiatowej przekona się, co tak naprawdę jest dla niej ważne i czy w trudnych chwilach może liczyć na przyjaciół. Czy uda jej się pokonać problemy i zawirowania? Czy odnajdzie się w nowej życiowej roli?
Nowa książka autorki najpiękniejszej literatury obyczajowej. Poznaj przyjaciółki z ulicy Kwiatowej i zostań z nimi na dłużej!


Premiera: 26.04.2017

Bardziej wybuchowa niż proch strzelniczy!
Bezkresne piaski pustyni przemierzają…

[Recenzja przedpremierowa i patronacka] „Pieskie życie wg Kroniki Brata Rocha” Grażyna Kałowska. O tym, że pies jest najwierniejszym przyjacielem i towarzyszy nam zawsze i wszędzie, nawet tam... :)

Obraz
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
Ilość stron: 152
Nowość wydawnicza
Książkę znajdziecie:
http://ksiegarnia.wydawnictwobialepioro.pl/glowna/155-pieskie-zycie-wg-kroniki-brata-rocha.htmlCiekawa, stylizowana na kronikę opowieść Grażyny Kałowskiej, to forma nieszablonowa, nowe spojrzenie i propozycja dla dzieci o psach, które dla samej autorki są nieodłącznym elementem Jej życia. Poprzez ciepłą i sympatyczną opowieść, nabiera też ona pewnego symbolicznego znaczenia. Autorka nadaje swoim bohaterom niecodzienne imiona, czyni ich losy splątane ludzkim odrzuceniem, rzadko kreśli im szczęśliwe zakończenia.

Postać kronikarza Rocha ma nas z zbratać z bohaterami, wysłuchać ich historii, a nawet pozwolić nam wczuć się w ich los. A ten ich nie oszczędza. Roch wędruje po świecie i napotyka na swojej drodze zagubione, odrzucone, zadające pytania istoty. Ta charakterystyczna postać nigdy nikomu nie odmawia pomocy, pocieszy dobrym słowem, odpowie na trudne pytanie.
„ - Czy w raju będą psy? – zapytał dzie…

WYNIKI KONKURSU z „Zaufaj mi, Karolino” Aliny Białowąs :)

Obraz
Kochani!
Na samym początku, dziękuję wszystkim za tak liczny i kreatywny udział. Jesteście niesamowici, a raczej, niesamowite, bo udział brały same kobiety! Nie było mi łatwo wytypować te dwie zwycięskie odpowiedzi, bo wszystkie z Was napisały w swojej odpowiedzi coś, co daje do myślenia. Z góry Was przepraszam, że nie mogę wszystkich nagrodzić.

Niemniej, żeby nie przedłużać, zwyciężają:Oblicza Róży 
Sylwia WaligóraSerdecznie gratuluję! 
Czekam na meile od Was z adresem do wysyłki nagród: stokrotka954@wp.pl

Dziękuję wszystkim za udział! :)


„Mati, Rafi i chomik z kosmosu” Rafał Kotek. Czy muszą pojawić się na naszej planecie kosmiczne zwierzątka, by uświadomić nam zgubne działania człowieka w sferze ekologii?

Obraz
Wydawnictwo RIDERO
Ilość stron: 33
Nowość wydawnicza, e-book
Książkę znajdziecie:
http://virtualo.pl/i202128/Ciepła i pouczająca książeczka dla dzieci, o dzieciach i naszej planecie. Od kogo warto zacząć edukację? Jasne, że od dzieci, potem to idzie już łańcuszkiem. Dzieci są szczere, zwracają na wszystko uwagę, to i rodzicom potrafią ją zwrócić. Bajka liczy zaledwie kilkadziesiąt stron, a uczula czytelników, zarówno tych małych jak i dużych, na temat ekologii. Człowiek sam niszczy swoją planetę, słusznie zauważył Chomi, chomik, którego Mati i Rafi uratowali przed zgrają bandy Rudego Marka.

Jak się potem okaże, Chomi nie będzie zwykłym chomikiem. To zwierzątko przybyło na naszą planetę w ściśle określonym celu, by uchronić ludzi przez skutkami ich działań. Chomi uczy chłopców o zasadach bycia eko, czyli wszelkich podstaw, jakie składają się na edukację ekologiczną. Zwracają uwagę, że warto segregować śmieci, świadomie korzystać z dostępnych, ułatwiających nam życie mediów, jak zaoszczędz…

„Senne wskazówki” Justyna Ewelina Depta. Jeśli nie wierzysz w magię, elfy, skrzaty leśne, krasnale i wróżki, czas to zmienić :)

Obraz
Wydawnictwo Psychoskok
Ilość stron: 55
Rok wydania: 2014
Książkę znajdziecie: http://www.psychoskok.pl/produkt/senne-wskazowki/

Jeśli myślicie, że magia nie istnieje, to jesteście w dużym błędzie, a Justyna Ewelina Depta postarała się, żeby Wam to skutecznie udowodnić. Historia Amandy pokazuje konstrukcję współczesnego świata, zapracowanego, goniącego za dobrobytem, bogactwem materialnym, którym lubimy się otaczać, a zapominamy o tym, czym jest drugi człowiek, kim są nasi bliscy, jaki jest sens naszego życia, jakie priorytety powinniśmy wynieść i celebrować w swoim życiu. Owszem, pieniądze dają szczęście, ale tylko zewnętrzne, wiele ułatwiają, ale chyba człowiek liczy się najbardziej.

Amanda ma dwanaście lat i wszystko, czego zapragnie. Rodzice bardziej skupieni na swojej pracy, obowiązkach już dawno zapomnieli, że mają w ogóle córkę. Dziewczynka dorasta w dobrobycie, którego nawet nie potrafi uszanować. Otoczona wianuszkiem obcych ludzi, którzy zatrudnieni przez jej rodziców są na każde …

[Zapowiedź patronatu medialnego] "1000 kropel" Małgorzaty Rosickiej pod patronatem medialnym Recenzji Agi :)

Obraz
Miło mi poinformować, że mój blog Recenzje Agi objął patronatem medialnym książkę Pani Małgorzaty Rosickiej "1000 kropel", wydanej nakładem Wydawnictwa Literacka PKP - Jazda :)
Książka jest w druku, niebawem pojawi się recenzja.Małgorzata Rosicka
Tychy

Motto życiowe: 
marzenia się nie spełniają,
marzenia się spełnia

Z wykształcenia jestem magistrem rachunkowości, z pasji coachem life & business oraz pisarką. Prawie 15 lat byłam związana zawodowo z branżą finansową. Pracowałam w biurze rachunkowym, księgowości, urzędzie skarbowym, sprzedawałam ubezpieczenia, prowadziłam własną działalność gospodarczą. 
W 2012 r. rozpoczęłam przygodę z rozwojem osobistym wraz ze zmianą pracy. Awansowałam na stanowisko managera i zarządzałam kilkunastoosobowym zespołem pracowników. Przeprowadzałam rekrutacje oraz szkolenia motywacyjne i produktowe. Jako szkoleniowiec czułam się bardzo dobrze, a przełożeni byli zadowoleni z pracy jaką wykonywałam.

Na szkoleniu managerskim miałam okazję występow…

[Zapowiedź wydawnicza] Nie będzie żadnych negocjacji! Ten kryminał pozbawi Cię tchu...

Obraz
Premiera: 26.04.2017

Podczas porannego programu na żywo do studia telewizyjnego wkracza uzbrojony mężczyzna. Bierze zakładników, zabija jednego z nich, a następnie odczytuje bezsensowne oświadczenie i popełnia samobójstwo.
Był zwyczajnym człowiekiem – mężem, ojcem i dobrze prosperującym przedsiębiorcą.
Co popchnęło go do tego czynu? Czy był zwykłym szaleńcem, czy też człowiekiem realizującym precyzyjny plan? Psycholog Zygmunt Rozłucki i dziennikarka Karolina Janczewska – świadkowie tego wydarzenia – postanawiają odpowiedzieć na te pytania, kręcąc reportaż. Ich podróż śladami zamachowca niespodziewanie zamieni się w śledztwo dotyczące tajemniczej śmierci sprzed lat. Czy zdołają rozwiązać zagadkę z przeszłości? Czas goni, a od wyniku ich poszukiwań zależeć może życie kilku całkiem niewinnych młodych ludzi.
Propozycja od Wydawnictwa Czwarta Strona na: http://czwartastrona.pl/zakladnik/

[Recenzja patronacka] „Jego Wysokość Nauczyciel - Koń” Jerzy R. Szulc. Wspaniała opowieść o miłości do koni i sile przyjaźni, jaką potrafią odwzajemnić te zwierzęta :)

Obraz
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
Ilość stron: 239
Nowość wydawnicza
Książkę znajdziecie:
http://ksiegarnia.wydawnictwobialepioro.pl/glowna/153--jego-wysokosc-nauczyciel-kon.html„Miłość do koni rządzi się, jak wszyscy wiedzą, prawami niezależnymi! Nie podlega zatem żadnym uwarunkowaniom, choćby nie wiem jak los próbował je wygrzebywać z otoczenia by włączyć do utrudnień. Wywołuje to oczywiście spore zdumienie otoczenia, a czasami – choć wyraźnie rzadziej – taktownie ukrywaną niechęć.” 
I tak sobie myślę, że miłość do zwierząt jakichkolwiek rządzi się swoimi prawami, których nie da się nauczyć. Tę miłość albo się w sobie ma, albo nie. Łączy się ona ściśle z wrażliwością, empatią i poczuciem silnej więzi ze zwierzęciem, jakie w danym momencie darzy się uczuciem. To też swoisty rodzaj przyjaźni. A zwierze, wbrew człowiekowi oddaje tę przyjaźń w wyjątkowy sposób. 

Przypadkowa jazda sprawiła, że bohater Jerzego R. Szulca dostrzegł w jeździectwie i koniach swoją pasję i odskocznię od napiętego…

Wywiad z Dorotą Schrammek :)

Obraz
Dorota Schrammek zawsze podkreśla, że rodzina w Jej życiu jest najważniejsza. Umiejętnie słucha swoich czytelników i otoczenia, by aktualne problemy i tematy zawrzeć w swoich powieściach, które w krótkim czasie stają się najbardziej poczytnymi książkami. Nic dziwnego. Dorota pisze zwięźle, ale niezwykle emocjonalnie. Z zaciekawieniem śledzi się losy Jej bohaterów, którym stawia na drodze mnóstwo znaków zapytań, radości i codzienności podobne do naszych.


Całkiem niedawno premierę miała „Niepełka” jedna z Jej ostatnich książek. I znowu zaskoczyła czytelników. Znakomicie wniknęła w świat nastolatków, ukazała podziały między nimi i różnorakie podejście do osób niepełnosprawnych.

Dzisiaj zapraszam Was na rozmowę o tym, jak powstawała „Niepełka” i jakie są dalsze plany wydawnicze Doroty :) 

Doroto, „Niepełka” to powieść dla dzieci, młodzieży, ale myślę, że też i dla dorosłych. A może przede wszystkim dla dorosłych, którzy mogliby chociaż odrobinę zatopić się w świat swoich dzieci tak od śro…

[Zapowiedź wydawnicza] Jon Ronson "#WstydźSię!"

Obraz
Nowa książka obecnego od wielu lat na listach bestsellerów Jona Ronsona – wciągająca i błyskotliwa opowieść o jednej z najbardziej niedocenianych sił rządzących światem: o wstydzie.
Przez ostatnie trzy lata Jon Ronson przemierzył cały świat, spotykając się z ludźmi, którzy zostali publicznie napiętnowani. To ludzie tacy jak my. Ludzie, którzy opublikowali w mediach społecznościowych kiepski żart albo popełnili jakiś błąd, wykonując swoją pracę. Kiedy ich wykroczenie zostało ujawnione, wściekły tłum rzucił im się do gardeł – byli wyszydzani, odsądzani od czci i wiary, czasem nawet zwalniani z pracy.
Dzięki internetowi publiczne zawstydzanie przeżywa dziś renesans. Jesteśmy świadkami demokratyzacji sprawiedliwości. Milcząca większość w końcu doszła do głosu. Jak go wykorzystujemy? Jesteśmy bezlitośni w wytykaniu innym błędów. Tworzymy definicje normalności, rujnując życie tych, którzy nie spełniają naszych kryteriów. Używamy wstydu jako formy społecznej kontroli.
#WstydźSię! to książka…

Konkurs patronacki! Opowiedz i wygraj!

Obraz
Kochani!
Wczoraj ukazała się recenzja patronacka "Zanim zapomnę" Iwony Wilmowskiej, dzisiaj przyszedł czas na konkurs. Pytanie konkursowe, jak to zwykle u mnie bywa, łatwe, ale do dowolnej interpretacji. 
Każdemu z nas trafiają się w życiu, czy to chwile, czy zdarzenia, o których wolelibyśmy zapomnieć. Jeśli coś takiego w Waszym życiu miało miejsce, napiszcie o tym. Oczywiście, zwyciężą dwie najciekawsze odpowiedzi. Mam bowiem do rozdania dwa egzemplarze powieści :)
Wiem, że na Waszą kreatywność można liczyć, zatem, trzymam kciuki!

Regulamin:
Odpowiedzi zostawiacie w komentarzach pod postem.
Konkurs trwa: 03.04 - 24.04 do godz. 23:59
Polubcie profile Autorki - Iwony Wilmowskiej , sponsora nagrody - Wydawnictwa Replika oraz mój :)
Udostępnijcie post konkursowy, zaproście znajomych do wspólnej zabawy, w końcu uczestnictwo w konkursie ma być przyjemnością :)
Ważne! Jeśli bierzecie udział w konkursach, sprawdzajcie wówczas wyniki :) Czekam bowiem na zgłoszenia zwycięzców do trzech …

[Recenzja patronacka] „Zanim zapomnę” Iwona Wilmowska. O tym, jak pewne wydarzenia z przeszłości potrafią kłaść się cieniem na teraźniejszości...

Obraz
Wydawnictwo Replika
Ilość stron: 368
Nowość wydawnicza, patronat medialny
Książkę znajdziecie:
http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=331


To moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki. Muszę przyznać, że skutecznie wyprowadziła mnie w pole i trzymała w napięciu, by kompletnie zaskoczyć już na samym końcu. Iwona Wilmowska łamie główny stereotyp kryminalnej intrygi. W Jej powieści nie mamy jątrzących i dociekających policjantów, tylko dociekliwą Agatę, dla której rozwikłanie tajemniczej zagadki przychodzi łatwiej i szybciej niż stróżom prawa. Zdziwiłam się tym zabiegiem, ale autorka zrobiła to doskonale, zręcznie, zachowując tym samym precyzję w ułożonej przez siebie fabule.

Na przejściu dla pieszych, tuż pod samym biurem firmy, w której zaczęła pracę, ginie Lidia, młoda kobieta. Lidia wróciła niedawno z Anglii, rozpoczyna życie na nowo. Jednak ktoś skutecznie jej to uniemożliwi. Agata miała okazję poznać Lidię raptem przez kilka dni, czy poznała ją na tyle by mieć większe pole…

[Recenzja patronacka] „Kim i Ktoś z Nikim” Jolanta Marcolla :) Książka inna, niecodzienna – o tym, czym jest Przyjaźń i jej niezwykłość :)

Obraz
Wydawnictwo Jedyne Takie
Ilość stron: 48, oprawa twarda
Nowość wydawnicza
Książkę znajdziecie:
http://marcolla.pl/wydawnictwo/kim_opis.htmlZ przyjemnością i zainteresowaniem dałam książkę do przeczytania i interpretacji swojemu młodszemu synowi, a i straszy wykazał ochotę, by zapoznać się z tą niezwykłą publikacją. Książka oryginalna, wyróżnia się niebanalnym tekstem, pięknie barwnymi ilustracjami oraz zagadką i niespodzianką. Oboje siedzieli i z nieukrywaną ciekawością śledzili tekst oraz przygody niecodziennych bohaterów.Kim jest Kim? To dziewczynka, która otworzyła drzwi do dziecięcej fantazji, co się za nimi kryło? Fantastyczne stworki i potworki, ale też Ktoś i Nikt. Kim zaciekawiła innych swoją osobą, skupiła ich uwagę i zupełnie niepostrzeżenie pokazała, czym może być przyjaźń. A to wielkie i cenne słowo, które dla każdego znaczy zupełnie co innego. Przyjaciel nigdy cię nie zawiedzie, zawsze stanie po twojej stronie, liczy się z twoim zdaniem i wspiera w potrzebie.
Moich synów za…