Posty

Wyświetlanie postów z maja 28, 2017

KONKURS! Zadaj pytanie autorce i wygraj "Śniadanie na skale" Iwony Walczak :)

Obraz
Kochani!
Jako jeden z patronów medialnych mam przyjemność ogłosić konkurs, w którym macie możliwość wygrać wspaniałą książkę Iwony Walczak "Śniadanie na skale" :)

Zadanie konkursowe nie jest trudne. Wystarczy zadać autorce maksymalnie trzy pytania. Znając Waszą kreatywność wiem, że nie sprawi Wam ono żadnego problemu.


Zasady konkursu:
Udział w konkursie może wziąć każdy.
W komentarzu pod postem zostawić pytania do autorki. Każdy uczestnik może zadać maksymalnie trzy pytania.
Konkurs trwa: 03.06 - 24. 06 do godz. 23:59.
Podzielić się z informacją o konkursie ze znajomymi.

Sponsorami nagród są: Wydawnictwo Replika oraz Autorka, Iwona Walczak :)
Po tym terminie kopiuję pytania do jednego pliku i przesyłam autorce. Nastawcie się na to, że może to chwilę potrwać.
Zwyciężą dwie osoby, których pytania autorkę zaintrygują, wywołają jakieś emocje, zdziwienie, przywołają wspomnienia, itp. Nie wiadomo, co autorkę zainspiruje do tego, by wytypować takich a nie innych zwycięzców.
Mam ogromną…

„Która jego jest” Sandra M. Borowiecky. Ukryte skandale, tajemnicze Bractwo, watykańskie tajemnice...

Obraz
Grupa Medialna Szpalta sp. z o.o. i wspólnicy sp.k
Ilość stron: 268
Nowość wydawnicza, którą znajdziecie:
http://szpalta.com/ani-zadnej-rzeczy-powiesc/


Druga część sugestywnej powieści „Ani żadnej rzeczy” Sandry M. Borowiecky, którą mieliście okazję poznać u mnie jeszcze pod starym adresem bloga  - KLIK, wywołała wiele powodów do dyskusji oraz ciekawość, która była powodem tego, że wielu czytelników sięgnęło po nią w ogóle. Autorka intrygująco zatarła ewidentną granicę między faktami a fikcją literacką, dostarczając czytelnikowi niezwykle ciekawą i wciągającą lekturę, przy której nikt nie będzie się nudzić. Temat, jaki wybrała sobie za przewodni, w obydwóch częściach, jest nie tyle kontrowersyjny, co odważny i trudny do uchwycenia, bo niesie za sobą bulwersację, bunt, zniesmaczenie oraz powody do konwersacji. Dlaczego?

Zoja Pietrowna ma cztery dni na to, by odnaleźć Ewangelię Apostolic. Towarzyszą jej Serge, Magdi, Tomas. Kobieta ma trudne zadanie. Kara, jaka może ją spotkać po niewypełn…

WYNIKI KONKURSU Z "Chłopcem na szczycie góry" Johna Boyna :)

Obraz
Kochani!
Przedwczoraj zakończył się konkurs, w którym mieliście okazję powalczyć o książkę "Chłopiec na szczycie góry" Johna Boyna. Nie ukrywam, że spośród tylu znakomitych odpowiedzi, miałam nie lada problem, by wytypować jedną osobę. Dlatego z pomocą przyszli mi znajomi. Zupełnie osoby postronne, niezwiązane z konkursem. Wspólnie, wydedukowaliśmy oraz największą ilość głosów otrzymała odpowiedź Bartosza Moczulaka!
Serdecznie gratuluję! Proszę Pana Bartosza o wiadomość e-mail z adresem do wysyłki nagrody, na adres: stokrotka954@wp.plDziękuję wszystkim za udział! Gdybym mogła, nagrodziłabym wszystkich, ale... niestety. Dziękuję za Waszą niezawodną kreatywność, na którą mogę zawsze polegać. A skoro tak, jutro ruszą kolejne dwa konkursy z książkami, którym patronuję medialnie :)

Jeszcze jedno. Wiem, że uczestnicy konkursu z pakietem książek Pani Agnieszki Moniki Polak czekają na wyniki. Autorka jest w trakcie udzielania odpowiedzi na Wasze pytania, dlatego musicie uzbroić się …

„Narratologia” Paweł Tkaczyk. W kulturze i sztuce wszelkie tło jest bardzo ważne...

Obraz
Wydawnictwo Naukowe PWN
Ilość stron: 160
Nowość wydawnicza, którą znajdziecie:
https://ksiegarnia.pwn.pl/Narratologia,710005291,p.html


Każdy pisarz i twórca wie, że tło jest w dziele niezwykle ważne, od niego między innymi zależy, w jaki sposób jego dzieło zostanie przyjęte przez odbiorców. I tak jak w muzyce ważne są pierwsze nuty danej piosenki, tak w malarstwie tło ma niebagatelny rzut na całość obrazu, tak w powieści ważna jest narracja. Bez dwóch zdań czytelnik jest w stanie po pierwszych wersach danej pozycji stwierdzić, czy będzie czytał ją dalej, czy też skapituluje i odłoży ją na bok. 
Pojęcie narratologii po raz pierwszy zostało zaproponowane przez Tzvetana Todorova w 1969 roku i oznacza nic innego, jak badanie narratologiczne, analiza narracji, rozłożenie je na czynniki proste, takie jak: język, emocje, napięcie, siła napędowa, iskra powieści, a nawet jej ton, barwa i podjęty temat. Bez wątpienia, to tylko niektóre z ważnych elementów. Do tego dochodzą jeszcze aspekty merytory…

Konkurs! Napisz o swoich inspiracjach i wygraj "1000 kropel" Małgorzaty Rosickiej z autografem :)

Obraz
Kochani!
Przyszły do mnie egzemplarze patronackie "1000 kropel" Małgorzaty Rosickiej, zatem przyszedł czas, by podzielić się z Wami dwoma egzemplarzami.
Zadanie konkursowe nie jest trudne i znając Wasze twórcze możliwości, wiem, że to my - Pani Małgosia i ja - będziemy miały problem z wyłonieniem zwycięzcy ;)Zasady konkursu:
Konkurs trwa od 01.06 - 24 .06 b.r do godz. 23:59
Po tym terminie w ciągu trzech dni wyłonimy dwóch zwycięzców.
W komentarzu pod postem napiszcie o swoich inspiracjach. Co to będzie i do czego Was to inspiruje, to jest Wasza inwencja. Interpretacja tematu dowolna, byle była pozbawiona wulgaryzmów i obraźliwych zwrotów.
Podzielcie się informacją o konkursie ze znajomymi :)
Zatem, powodzenia!


„Zdrowe koktajle” Ewa Chodakowska, Lefteris Kavoukis, Marta Kielak

Obraz
Wydawnictwo Edipresse Książki
Ilość stron: 224, oprawa twarda
Nowość wydawnicza, którą znajdziecie:
http://hitsalonik.pl/produkt/zdrowe-koktajle

Sezon wiosenno – letni jest doskonałym czasem, by komponować sobie posiłki wedle własnego gustu i smaku z tego, co często potrafimy wyhodować na swoich zagonkach ogrodowych. A do sporządzania koktajli można, jak się okazuje wybierać zarówno owoce oraz połączenie owoców z warzywami. O ile może się to wydawać całkiem proste i jakby oczywiste, o tyle stopień trudności polega na tym, że nie wszystko ze wszystkim można połączyć, ze względów czysto zdrowotnych, bo jak wiadomo, niektóre składniki mogą wydzielać różne niekorzystne dla naszego organizmu związki.
„Zdrowe koktajle” są ciekawą pozycją i propozycją, bo zawiera sto przeróżnych przepisów na każdą porę dnia, ale też odpowiednie dla panów, czy osób bardzo aktywnych fizycznie. Poza tym, przy każdym przepisie znajdują się znaki graficzne, odpowiednio przypisane potrzebom każdego czytelnika. Są to p…

„Dziewczyna z sąsiedztwa” Jack Ketchum. Człowiek jest jednak najgorszym zwierzęciem...

Obraz
Wydawnictwo Papierowy Księżyc 
Rok wydania oryginału: 1989
Rok wydania polskiego: 2009 Liczba stron: 340 Nie znałam wcześniej twórczości autora, nie znałam wcześniej historii opisywanej w książce, ani filmu, jaki powstał na jej podstawie. A samą książkę dostałam od znajomego, na którego z kolei wrażenia ona nie wywarła. Twierdzi, że w tym konkretnym przypadku zadziałało polecenie Kinga. Wzięłam więc w ciemno. Oczywiście, przez pierwszych sto stron zastanawiałam się, czy to aby był dobry pomysł, bowiem nie działo się kompletnie nic, co mogłoby przykuć moją uwagę, a ja lubię książki, w których się jednak coś dzieje, jednak potem akcja zaczęła przyspieszać i to, co przeczytałam później sprawiło, że mogę ją śmiało zaliczyć do tych, o których tak szybko nie zapomnicie. A samą pozycję wpisuję tuż obok „Nie gaś światła” Bernarda Miniera, którą miałam okazję ostatnio odsłuchać jako audiobooka i zrobiła na mnie ogromne wrażenie - na półce z napisem – ostatnio odkryte, znakomite! 
Zacząć należy o…

„Na szpulce niebieskiej nici” Anne Tyler. Rodzina i dom, to najważniejsze wartości w naszym życiu...

Obraz
Wydawnictwo W.A.B
Ilość stron: 416
Rok wydania: 2015

Typowa, a może i nietypowa saga rodzinna, ewidentnie skupiająca się na wątku rodziny i domu. Jak dla mnie za chaotyczna. Książka podzielona na trzy części, z których każda ma jednoznacznie podkreślić wagę rodzinnych więzów, jakie dla opisywanej rodziny Whitshanków były niezwykle cenne i przekazywane od pokoleń. Myślę, że książka ta skłoni również do głębszej refleksji. Oprócz istotnego wątku mamy tutaj jeszcze inny ważny trop poboczny – wzajemnych relacji oraz nieumiejętności rozmowy z drugim człowiekiem.
Anne Tyler stworzyła może i typową dla amerykańskich odbiorców sagę, jednak dla mnie osobiście te nieustannie wtrącane retrospekcje czasowe, wytrącały moją uwagę od esencji przekazu. Ale, to jedyny zarzut. Nie można pominąć również faktu, iż zdecydowanie jest to powieść, która zwraca naszą uwagę na jedną, najistotniejszą rzecz – dom to nie mury, tylko ludzie, którzy go wypełniają.
Powieść zaczyna się od telefonu syna do rodziców z in…

[Patronat medialny] „Pan Cylinderek” Margarett Borroughdame. Chociaż wszyscy się różnimy, warto wady przekuć w zalety :)

Obraz
Wydawnictwo MB
Ilość stron: 40
Projekt okładki, ilustracje, skład: Cezary Powierża
Dla dzieci: 4-10 lat
Nowość wydawnicza, którą znajdziecie:
http://mbbooks.eu/ksiazki/pan-cylinderek/

Margarett Borroughdame znana jest dzieciom z przepięknie ilustrowanej i wierszowanej serii książeczek opowiadających o porach roku. Tym razem autorka przygotowała dla swoich małych czytelników coś zupełnie niecodziennego, ale równie ciekawego, co poprzednia seria. Jedną z wielu charakterystycznych cech w twórczości autorki jest przedstawianie problemów i ich oryginalnych rozwiązań za pomocą rymowanego, wierszowanego słowa, które autorka z wszelką precyzją i szacunkiem do małego odbiorcy kreśli za każdym razem na stronach swych kolorowych, barwnych książeczek. 
Tytułowy Pan Cylinderek to pan, któremu pewnego dnia zaczęła przeszkadzać jego łysinka. Za wszelką cenę starał się znaleźć na nią jakiś sposób. Szukał wszędzie. To chodził z głową w chmurach, to chował ją pod pelerynę, gdy wreszcie całkiem przypadkiem u…