Posty

Wyświetlanie postów z lipca 9, 2017

[Konkurs patronacki] Dokończ zdanie i wygraj "To był maj" Anny Konstanty :)

Obraz
Kochani!
W związku z moim patronatem nad książką "To był maj" Anny Konstanty, mam przyjemność ogłosić konkurs, w którym będziecie mieli okazję wygrać dwa egzemplarze powieści.Zasady konkursu:
W konkursie udział może wziąć każdy.

W komentarzu pod postem odpowiadacie na pytanie konkursowe. Dokończcie zdanie zaczynając od: "Mój niezapomniany maj..." i opiszcie jakąś wyjątkową przygodę, która miała miejsce w maju. Nie musi być długa. Po prostu - Wasza :)

Konkurs rozpoczyna się dzisiaj, czyli 15.07  i trwa do 06.08 do godz. 23:59 :)
Nagrodami w konkursie są dwa egzemplarze powieści "To był maj" Anny Konstanty.
Podpiszcie się jakoś, by nie było krępującej sytuacji przy wyłanianiu zwycięzców. Nie musicie ujawniać swojego adresu e-mail.
Po terminie wygaśnięcia konkursu, w ciągu trzech dni postaram się wyłonić zwycięzców. Mam nadzieję, że pomoże mi w tym również Autorka.
Udostępnijcie post konkursowy, polubcie profile: Wydawnictwa Novae Res na facebooku i mój, zac…

[Audiobook] „Szepty dzieciństwa” Anna Sakowicz. Emocjonalna opowieść o prawdziwym życiu...

Obraz
Wydawca: StoryBox
Czas trwania: 11 godz. 17 min.
Czyta: Joanna DomańskaZnakomita interpretacja tekstu stawia lektorkę na wysokim szczeblu mojej drabinki tej nietypowej listy. Jak dla mnie ważnej i każdy, kto śledzi mojego bloga wie, że przykładam do tej kwestii niesamowicie dużą uwagę. Nie ma nic przyjemniejszego w słuchaniu audiobooków, jak idealnie zinterpretowany tekst danej książki, bo wtedy ma się poczucie, że osoba, która go odczytuje ma nie tylko szacunek dla swojej pracy, ale też szacunek dla autora danego dzieła. Joanna Domańska potwierdza tylko moją wcześniejszą tezę, że ci aktorzy – gwiazdy z pierwszych stron gazet może i są dobrymi aktorami na ekranie, ale interpretację lektorską nie zawsze wykonują poprawnie. Świetna, przyjemna i w pełni profesjonalna praca z tekstem w wykonaniu Joanny Domańskiej jest tym, czego życzyłabym sobie zawsze. Odpowiednia intonacja, podział na role, dialogi, opisy i przede wszystkim zaangażowanie w tekst, które cechuje podejście do tego z pasją.

[KONKURS PATRONACKI] Napisz i wygraj tomik wierszy "Wydeptane" Piotra Sitnika :)

Obraz
Kochani!
Jako jeden z patronów medialnych tomiku wierszy "Wydeptane" Piotra Sitnika mam przyjemność ogłosić konkurs, w którym zadanie wcale nie jest trudne. Jak wiecie, znając również moje działania blogowe, u mnie konkursy kreatywne są po coś. Dzisiaj, zapraszam Was do wspólnej zabawy, byście mogli raczyć się wspaniałą poezją.Zasady konkursu:
W konkursie udział może wziąć każdy.

W komentarzu pod postem odpowiadacie na pytanie konkursowe. Dzisiaj Waszym zadaniem jest napisanie, jakie Wy zostawicie po sobie ślady, jakie wydeptacie i zostawicie? To oczywiście pytanie z użytą celowo metaforą. Każdy bowiem ma jakieś wyobrażenie na ten temat. Czekam na Wasze odpowiedzi.

Nagrodą w konkursie, którą w całości sponsoruje Wydawnictwo Literackie Białe Pióro są: jeden egzemplarz papierowy tomiku "Wydeptane" Piotra Sitnika oraz dwa e-booki w formie pliku pdf.

Konkurs rozpoczyna się dzisiaj, czyli 15 lipca i kończy 31 lipca b.r. o godz. 23:59

Podpiszcie się jakoś, by nie było kr…

[Recenzja patronacka. Rekomendacja. Wstęp] „Słowa to za dużo” Hanna Krugiełka. O poezji skrojonej na miarę niczym kobieca sukienka :)

Obraz
Wydawnictwo e-bookowo
ilość stron: 55
„W upalny lipcem dzień
usiądę na krawędzi nieba.
Barwną, pachnącą łąką
ozdobię ulubioną sukienkę.
W złocone słońcem włosy
wplotę kolorowego motyla.
Łzami szczęścia podleję maki,
a chabry splotę w wianek.

Z lazurowej torby wyjmę
dwie filiżanki i poczekam…”

Tymotwierającym tomik wierszem, Autorka rozpoczyna swój czas oczekiwania na kogoś, kto ma szansę jeszcze stać się Jej bliski, kto skradnie Jej serce i poczuje, tak jak Ona, napięcie między dwiema gwiazdami. Ale jest to też oczekiwanie na Was – czytelników, z którymi zacznie się emocjonalny dyskurs.

Czy nachodzi Was czasami wrażenie, że cokolwiek byście nie powiedzieli, bądź napisali, jakby odbijało się echem od ścian niezrozumienia? No właśnie. Dlatego niekiedy nie potrzeba naprawdę słów – wykrzyczanych, wymówionych, wyszeptanych, by wydobyć konsensus życia. Poezja jest idiosynkrazją serca, odkrywa meandry zawiłych dróg w sposób subtelny, wyrafinowany. Taka jest właśnie najnowsza poezja Hanny Kru…

„Tam, gdzie kończy się świat. Opowieści z Papui-Nowej Gwinei” Paweł Zgrzebnicki :)

Obraz
Wydawnictwo Muza
Ilość stron: 352
Nowość wydawnicza

Interesując opowieść napisana w formie reportażu, a odnosi się wrażenie, jakby czytało się nie reportaż a powieść opartą na faktach. Jak dla mnie, świetna, ciekawa, intrygująca, odkrywająca przed czytelnikiem wiele tajemnic z kraju, który żyje swoim rytmem, rządzi się swoimi prawami, gdzie nieskażona człowiekiem przyroda kryje niespożytą energię, niesklasyfikowane gatunki flory i fauny. To świat, do którego nie wszyscy mogą się wybrać. Trzeba być odpornym na panujące tam warunki atmosferyczne, kulturowe i społeczne. Trzeba być odważnym i mieć ściśle określony plan, chociaż nawet będąc już na miejscu, jak się okazuje, trudno jest znaleźć przewodnika, który pokazałby nam to, co chcemy.

Autor jest przede wszystkim podróżnikiem i fotografem. Trochę mnie to zdziwiło, bo w tej książce nie znajdziecie ani jednego zdjęcia. Zdecydowanie mi tego brakowało, chociaż być może było to zaplanowane. Być może czytelnik ma użyć własnej wyobraźni, a nie …

"Schodami w górę, schodami w dół" Michała Choromańskiego, zaproszenie na promocję książki :)

Obraz
Serdecznie zapraszamy Szanownych Czytelników do Parku Królikarnia na spotkanie z książką „Schodami w górę schodami w dół” Michała Choromańskiego.
W prowadzonym przez red. Dorotę Gacek (Dwójka-Program 2 Polskiego Radia) spotkaniu udział wezmą: Marek Sołtysik (autor posłowia) oraz Jan Gondowicz (krytyk literacki).
Nasi goście przyjrzą się wydanej po raz pierwszy po przeszło trzydziestu latach powieści, z jednej strony w zgrabnych przebraniach ukazującej artystyczne życie przedwojennego Zakopanego, z drugiej – będącej ponadczasową, na wskroś owoczesną prozą psychologiczną. Jaki jest sekret tej książki, co sprawia, że do dziś okazuje się frapującą lekturą?
Już 22 lipca zapraszamy na próbę rozgryzienia tej tajemnicy.
Michał Choromański (1904–1972) – prozaik, dramatopisarz, poeta i tłumacz. Urodzony na Ukrainie w Jelizawietgradzie. Był krewnym Jarosława Iwaszkiewicza i Karola Szymanowskiego. Autor m.in. „Zazdrości i medycyny” (1933), „Szpitala Czerwonego Krzyża” (1937), „Prolegomeny do wsze…

„Dziewczynka-Stonka i krwawe gody” Marta Borkowska. Zaginięcie, śledztwo i plany na przyszłość z rosyjską mafią w tle :)

Obraz
Wydawnictwo Ekwita
Ilość stron: 128
Nowość wydawnicza

Marta Borkowska to autorka, która potrafi zaspokoić nawet najbardziej wymagającego czytelnika literatury fantastycznej. W Jej książkach znajdziecie nie tylko dziwnych bohaterów, charakteryzujących się dużą charyzmą i odwagą oraz ciekawe wątki, w jakie ich wmieszała. Autorkę mieliście okazję poznać już u mnie na blogu, przy okazji pierwszej części „Dziewczynki-Stonki i inwazji martwiaków”, która stanowiła pewien rodzaj preludium do tego, co dzieje się w drugiej części.

I tutaj nie zabraknie wielu intrygujących sytuacji. Detektyw Skuteczny postanowi się ożenić z Panną Zajad, ale ktoś skutecznie będzie dążyć do tego, by im w tym przeszkodzić. Śledztwo, jakie rozpocznie Skuteczny będzie dosyć tajemnicze, zawiłe, pojawią się w nim liczne wątki poboczne, a dodatkowo Dziewczynka – Stonka rozpocznie drugie śledztwo na własną rękę. Nie będzie jednak dane jej doprowadzić go do końca, bo komuś zależy na tym, by prawda nie ujrzała światła dzienn…

[Zapowiedź ambasadorska] "W sieci uczuć" Anety Krasińskiej już niebawem pod patronatem ambasadorskim Recenzji Agi :)

Obraz
Kochani!
Miło mi poinformować, iż mój blog objął oficjalnym patronatem ambasadorskim najnowszą powieść Anety Krasińskiej "W sieci uczuć", która niebawem pojawi się na rynku wydawniczym pod skrzydłami Wydawnictwa Videograf :)


Ilość stron: 240
Kamila stara się być pilną studentką, idealną córką i doskonałą pracownicą, jednak umiejętne pogodzenie tych wszystkich obowiązków wymaga ogromu poświęcenia i w efekcie graniczy z cudem. Gdy do tego dochodzi jeszcze niespełniona, a może nieuświadomiona miłość z czasów studenckich, dziewczyna zaczyna się gubić w sieci własnych uczuć. Przypadek sprawia, że na jej drodze staje kolejny mężczyzna, ale ten związek szybko okazuje się toksyczny. Wbrew naciskom matki Kamila odważnie stawia swoje życie na głowie i pakuje walizki, chcąc poszukać swojego szczęścia zagranicą. W Berlinie musi się zmierzyć nie tylko z nowymi obowiązkami w pracy, wielokulturowym społeczeństwem, ale również odnaleźć się w obcym kraju, gdzie tak trudno trafić na kogoś życz…

„TEK. Nowoczesny jaskiniowiec” Patrick McDonnell :)

Obraz
Wydawnictwo Kinderkulka
Ilość stron: 32, oprawa twarda
Nowość wydawnicza

Z niezwykle ciekawą i mądrą pozycją dla dzieci wyszło Wydawnictwo Kinderkulka. Stylizowana na tablet książeczka ma pomóc im zrozumieć pewne sytuacje w życiu, których zupełnie nieświadomie stają się uczestnikami. Jak wytłumaczyć dziecku, że za długo i za często sięga po gadżety elektroniczne? Żyjemy w czasach, kiedy bycie interaktywnym staje się czymś oczywistym. Jeśli problem dotyczy dorosłych, to patrzymy na niego inaczej. Kiedy mowa już o dzieciach, sprawa staje się poważna, bo dzieci ze swoją szczerością i otwartością ulegają pewnym wpływom, których w sieci i gadżetach elektronicznych pełno. Dzieci nie są świadome, że ten świat wirtualny różni się od otaczającej ich rzeczywistości.


Tak właśnie zachowywał się TEK. Mały jaskiniowiec, który korzystał z wszelkich możliwości elektroniki - od telefonu, po tablet i konsolę do gier. Nie miał czasu dla przyjaciół, którzy kilkakrotnie przychodzili pod jego jaskinię z prop…

„Bóg liczy łzy kobiet” Małgorzata Okrafka – Nędza. Trudne wybory, ciężar ich decyzji oraz życie w ciągłym niezrozumieniu...

Obraz
Wydawnictwo FRONDA
Ilość stron: 180


„Historia, którą chcę opowiedzieć, jest historią straconych szans i marzeń.”

Po lekturze książki „Czerwona zaraza. Jak naprawdę wyglądało wyzwolenie Polski” Dariusza Kalińskiego miałam świadomość, że obecna pozycja nie będzie należała do równie przyjemnych. Co wrażliwszy czytelnik pewnie odłoży ją na kilka razy. Bez wątpienia bowiem to książka, którą potraktować można jako pewien rodzaj dokumentu. Zwierzenia tuż przed śmiercią babci, to jakby rodzaj moralnej spowiedzi i zeznań o prawdziwości zachowań tych, którzy określali się mianem – wyzwolicieli.
Dla mnie, to historia pięknej, młodej kobiety, która kochała ponad życie, miała marzenia, plany, cele jakieś w życiu, a wojna zagarnęła to wszystko do jednego worka, przerzucając traumatycznymi późniejszymi wydarzeniami. Opowieść Pelagii – najprawdziwsza w swej wymowie, szkaluje w okres tuż powojenny, kiedy tereny okupowane przez Niemców, obejmują wyzwoliciele – Sowieci. To nie był łatwy czas dla nikogo. U…

Najbliższe premiery Wydawnictwa Replika :)

Obraz
Już 11 lipca nakładem Wydawnictwa Replika ukażą się:
Liczba stron: 312
Koń, którego chciała uratować Susan Richards, nie dawał się zapędzić do przyczepy. Za to Lay Me Down, była klacz wyścigowa, razem ze swoim źrebięciem wmaszerowała po rampie wprost w życie Susan. Łagodne zwierzę - osłabione z powodu niedożywienia, zapalenia płuc i infekcji oka - przeszło trudną drogę, lecz w przedziwny sposób jego serce pozostało szczodre i otwarte. Najwyraźniej Lay Me Down było pisane trafić na pastwisko Susan i nauczyć ją, jak w pełni cieszyć się życiem pomimo jego niebezpieczeństw. 
Przepiękna, rozdzierająca serce opowieść. Zwierzęcy bohaterowie są równie złożeni i barwni jak ich ludzkie odpowiedniki, a cała historia inspiruje do przemyśleń na temat odwagi, nadziei i sposobu, w jaki każda miłość - nawet miłość zwierzęcia - może pokazać swą uzdrawiającą moc. 
Susan Richards myślała, że ratuje zagłodzonego, zmaltretowanego i porzuconego konia… Okazało się, że to Lay Me Down uratowała Susan Richards.…