Posty

Wyświetlanie postów z sierpnia 6, 2017

„Epidemia egoizmu” Amy McCready. Jak być konsekwentnym rodzicem i stawiać dziecku granice

Obraz
Wydawnictwo Samo Sedno
Ilość stron: 344
Nowość wydawnicza

„Przez długi czas w życiu dziecka mama i tata są osobami, które zawsze wiedzą najlepiej” str. 201
Czy faktycznie nastała era krnąbrnych, egoistycznych dzieci, którym współcześni rodzice poświęcają stanowczo za dużo uwagi, lubią wyręczać w wielu zadaniach i obowiązkach? Po lekturze książki, śmiało stwierdzam, że tak. Jak zatem pomóc dzieciom? Jak pomóc rodzicom? Hm... Odpowiedź nasuwa się jedna – świadomość każdej roli – dziecka, że nie jest pępkiem świata i rodzica, że nie ma być służącym, tylko dobrym, konsekwentnym rodzicem.
„Dziecięce przywileje nie są chorobą, ale w rozwiniętym społeczeństwie zjawisko to przybrało już rozmiary epidemii. I nie mówię tu tylko o dzieciach z tzw. bogatych domów, problem dotyczy bowiem wszystkich warstw społecznych i różnych kultur. Nie chodzi także jedynie o dobra materialne. Dzieci uprzywilejowane wierzą, że cały świat kręci się wokół nich.”
Zatem, jak najprościej zrozumieć termin epidemii egoizmu…

[Wyniki konkursu] Wyniki konkursu z książką Anny Konstanty "To był maj" :)

Obraz
Kochani!
Wiem, dzisiaj przypada ostatni dzień, kiedy powinnam opublikować wyniki. Autorka jest na wakacjach i ma ograniczony dostęp do internetu, dlatego tak to się wszystko przedłuża. Ale, zmieściłyśmy się w czasie.
W pierwszej kolejności, bardzo wszystkim dziękujemy za udział. Nie było dużo tych odpowiedzi, ale każda z nich wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. A, jako zadanie konkursowe mieliście opisać swój wyjątkowy maj. Taki, który Wam coś przyniósł, zaskoczył, zapadł w pamięci.
Autorka wytypowała dwa z nich. Dodam tylko jeszcze, że pozycji z przyjemnością patronuję medialnie. 
Serdecznie gratuluję!
Czekam na Wasze adresy do wysyłki nagród bądź na e-mail: stokrotka954@wp.pl, bądź w wiadomości prywatnej na Facebooku przez trzy dni od opublikowania wyników. Adresy przekazuję Wydawnictwu Novae Res, które wysyła nagrody.


W zakładce - KONKURSY, trwają jeszcze inne, ale wypatrujcie, bo niebawem ruszą nowiuśkie :)

[Audiobook] „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” Justyna Bednarek :)

Obraz
StoryBox
Czyta: Anna Wodzyńska
Czas trwania: 1 godz. 10 min.
http://www.storybox.pl/dziecieca/693-niesamowite-przygody-dziesieciu-skarpetek.html


Świetna lektura na nudne, deszczowe chwile i nie tylko rzecz jasna. Poprawi humor, rozbawi, rozjaśni szary świat. Justyna Bednarek pokolorowała dziecięce wyobrażenia o skarpetkach, które podobnie jak my, mogą być politykiem, wybawcą z kłopotów, robić karierę. Uroku dodaje znakomita interpretacja Anny Wodzyńskiej, która czaruje głosem, oddając słuchaczowi przestrzeń na własne zobrazowanie tych cudownych opowieści, z których każda jest wyjątkowa, mądra i wyczulająca na inny temat. Anna Wodzyńska oddała całą esencję tej książki, barwiąc głos odpowiednio z podziałem na role, dialogi czy dynamiczne opisy. Tę dynamikę wyczuć można nawet z Jej głosu. Rewelacyjnie!

O tym, że skarpetki trafiają w różne dziwne miejsca dowiadujemy się już na początku. To właśnie wtedy wysypuje się kosz z brudną bielizną i skarpetki, niekoniecznie te od pary, dostają się do…

Wywiad ze Skarlet, współautorką cyklu książek o magicznej Bułgarii :)

Obraz
Skarlet i Alberta mieliście okazję już kilka razy poznać na moim blogu, przy okazji ich książek o słonecznej, magicznej, ale wciąż odkrywanej na nowo Bułgarii. Zarażają swoją miłością do tego kraju nie tylko przez swoje publikacje, bardzo odbiegające od łatwo dostępnych przewodników, ale przede wszystkim pasją podróżowania. Te książki są wyjątkowe, bo napisane z głębi serca i doświadczenia, wszystkiego, co widzieli na własne oczy, a czym chcieliby podzielić się z czytelnikami.


Fot. nadesłana. Z prywatnego albumu autorki


Bułgaria to niekończąca się opowieść, w której zawsze jest coś nowego i ciekawego do opowiedzenia. Skarlet jest niezwykle sympatyczna, ale wiernie strzeże swojej prywatności, o której mówi niewiele, a nawet wcale. Skąd sentyment do tego, a nie innego kraju? Co podoba się Jej i współtowarzyszowi Albertowi w ich wspólnych wojażach? Co jeszcze ciekawego mi powiedziała?
Zapraszam na wywiad.

Skarlet. Skąd ten sentyment i wielka miłość do Bułgarii?
Często powtarzam, że była to …

„Ali i Nino” Kurban Said. Między Wschodem a Zachodem rodzi się miłość...

Obraz
Wydawnictwo W.A.B
Ilość stron: 302
Nowość wydawnicza


Książka, która uwodzi czytelnika od pierwszych wersów swoistym klimatem kaukaskich krajobrazów oraz piękną, niemożliwą wręcz miłością, która narodziła się w trudnym czasie i być może skazana była na niepowodzenie, jednak trwała mimo wszelkich przeszkód i przepaści kulturowych. Piękna i tragiczna w swej wymowie. Autor elektryzuje pięknym, poetyckim wręcz językiem, o który w dzisiejszych czasach trudno, plastycznymi opisami i intrygującym zamysłem samej fabuły, a wszystko na tle wojny i rewolucji październikowej.

Ali jest młodym Azerem, muzułmaninem. Nino to piękna, młoda księżniczka Gruzji, chrześcijanka. Każde z nich wychowane w innej kulturze i światopoglądzie. Ich miłość rodzi się spontanicznie, bezwarunkowo, niewinnie. Czy jest możliwe, żeby w tych trudnych warunkach miała szansę przetrwać? Różnice kulturowe, religijne, I wojna światowa, rewolucja październikowa, to tylko niektóre przeszkody na drodze ich wspólnego szczęścia. Autor…

[Zapowiedź wydawnicza] Wrześniowa premiera Wydawnictwa Initium :)

Obraz
Mario Giordano CIOTKA POLDI I SYCYLIJSKIE LWY

Premiera: 12/09/2017
Tłumaczenie: Agnieszka Hofmann Oprawa: miękka ze skrzydełkami Ilość stron: 400


Bawarski wulkan w cieniu Etny
Widok na morze. Słońce. Spokój.
Kiedy Poldi, tuż po swoich sześćdziesiątych urodzinach, przeprowadza się z Monachium na Sycylię, nie pragnie niczego więcej. Ale w swoich planach nie uwzględniła rodziny zmarłego eksmęża. Sycylijczycy z krwi i kości naturalnie chcą nauczyć Poldi zasad dolce vita. Koniec ze spokojem. A jakby tego było mało, pewnego dnia znika bez śladu Valentino, który pomagał Poldi w domu i ogrodzie. Czyżby dostał się w szpony mafii? Na drodze prywatnych poszukiwań Poldi spotyka atrakcyjnego commissario Montanę. Ten nie chce, by kobieta wtykała nos w śledztwo, ale kiedy bawarski wulkan wybuchnie, nic nie jest w stanie go zatrzymać…

W dniu swoich sześćdziesiątych urodzin moja ciotka Poldi wyprowadziła się na Sycylię, żeby w wytworny sposób zapić się na śmierć, spoglądając na morze. Tego w każdym razi…

„Drzewa kochać potrafią. Bajędy” Katarzyna Georgiou. O niezwykłej symbiozie między człowiekiem a Naturą

Obraz
Wydawnictwo Eurosystem
Ilość stron: 98


„Tik tak, tik tak, tik tak, tak
czas ucieka, czasu brak.

Stój, zatrzymaj się człowieku!
Dokąd tak przed siebie gnasz?
Pęd na oślep, za pieniądzem,
a na życie kredyt masz?
[...]”
Z wiersza „Zegar życia” str. 54


Tym swoistym apelem do Czytelników rozpocznę swoje rozważania na temat wyjątkowej książki. Wyjątkowej i niezwykle ważnej. Cieszę się, że dotarła do mnie i mogę delektować się jej mądrością w każdej chwili, na wyciągnięcie ręki. Katarzyna Georgiou potrafi zaczarować słowem, odkrywając kawałek po kawałeczku suspens życia, zatrzymując w kardach swych bajęd jego magię i niezliczone tajemnice, afirmując przywiązanie człowieka do Natury. 

Wbrew tytułowi, Autorka nie prowadzi przez całą książkę tylko dyskursu o drzewach. Czytając każdą z tych opowieści miałam wrażenie, jakby Poetka oprowadzała mnie po zaklętych zakamarkach swych ukochanych miejsc i przyciszonym głosem opowiadała o wszystkich ich tajemnicach, zatrzymując się przy każdym ważnym, szczególnym p…