Posty

Wyświetlanie postów z sierpnia 13, 2017

Najbliższe premiery Wydawnictwa Replika

Obraz
Wydawnictwo Replika informuje, iż 22 sierpnia nakładem wydawnictwa ukażą się następujące tytuły:


Liczba stron: 320 Oprawa: miękka + skrzydełka Kategoria: literatura współczesna
Spotkali się w miejscu, gdzie przedpokój stykał się z pokojem lub − innymi słowy − na linii oddzielającej pokój od przedpokoju, i wiedzieli, że tylko od nich zależy, którą wersję wybiorą. 
Po ostatnich tragicznych wydarzeniach Gerard jest przekonany, że bezpowrotnie utracił to, co było dla niego najważniejsze. Po Kornelii pozostał mu jedynie maleńki kot, którego kobieta zostawiła pod jego opieką przed ich ostatnim rozstaniem. 
Okazuje się jednak, że ciało znalezione w domu Pliszki po pożarze należy do kogoś innego. Gdzie zatem podziała się Kornelia i dlaczego nie daje znaku życia? Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy komisarz dowiaduje się, że jego koledzy stawiają Kornelii absurdalne – jego zdaniem – zarzuty. Mężczyzna rzuca na szalę całą swoją zawodową przyszłość, żeby udowodnić, że podejrzewana przez …

Wyniki konkursu z "Jazdą na rydwanie" Juliana Hardego

Obraz
Kochani!
Na samym początku pragnę podziękować wszystkim za zainteresowanie konkursem, które było dosyć duże, ale odwagę miało wziąć udział tylko dwoje uczestników. Jako, że tylko dwie osoby brały udział, Autor postanowił nagrodzić obydwie panie po e-booku, w formie pliku pdf.

Serdecznie gratuluję i proszę o kontakt z adresem e-mail, najlepiej inny niż gmail, które przekażę Autorowi, jako sponsorowi nagrody i który prześle Wam plik sam.

Dziękuję i pozdrawiam :)

[Recenzja patronacka] „Jad” Jolanta Bartoś. Trudne relacje rodzinne, śmierć, śledztwo i miłość, która wydaje się nie mieć szans na przetrwanie

Obraz
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
Ilość stron: 244
Nowość wydawniczaMuszę przyznać, że Autorka nie tylko potrafi zaintrygować, ale miło zaskoczyć. Jej debiutancka powieść obyczajowa „Niepokorna” jest tego najlepszym dowodem, a już „Jad” wpisuje się bardzo wysoko w ramy jednej z najlepszych powieści kryminalnych. Cieszę się, że postawiła na dosyć kontrowersyjny temat w swojej książce, nie szczędząc czytelnikowi przy tym wielu emocji. Jolanta Bartoś sprawdza się znakomicie, jako intrygantka, kreśląca swoim bohaterom wcale niełatwe ścieżki, pokazując przy tym ich wyraziste charaktery oraz nieumiejętność korelacji z innymi. Ten temat jest ostatnio dosyć często podejmowany przez autorów, co dowodzi jednemu – bolączki współczesnych czasów. Ludzie nie umieją już ze sobą nie tylko rozmawiać, ale też słuchać, nie mówiąc o estymie w stosunku do siebie samych.

Kontrowersyjnym, trudnym, ale też często zamiatanym pod domowy dywan tematem jest przemoc w rodzinie, która również jest tematem wstydliw…

Wyniki konkursu z tomikiem wierszy Hanny Krugiełki "Słowa to za dużo" :)

Obraz
Kochani!
W związku z moimi chwilowymi przerwami w publikacji, wreszcie jakoś udało mi się skontaktować z Autorką, która wytypowała dwie zwyciężczynie. W pierwszej kolejności, bardzo wszystkim dziękuję za zainteresowanie i udział. Zgłoszeń nie było dużo, a jako zadanie konkursowe mieliście zinterpretować tytuł. Po prostu po swojemu napisać, z czym Wam się kojarzy, czy jak go odczytujecie.
Autorka nagradza:

Serdecznie gratuluję!
Przez trzy dni czekam na Wasze adresy do wysyłki nagród, bądź to w wiadomości prywatnej na FP na Facebooku, bądź na adres: stokrotka954@wp.pl. Adresy bowiem przekazuję Autorce, która jest ich sponsorem i wysyła od siebie.

W zakładce - KONKURSY - znajdziecie konkursy, które cały czas trwają :)

[Audiobook] „Odroczone nadzieje” Aneta Krasińska. O tym, jak życie potrafi odroczyć to, co w nim najpiękniejsze, konstruując sytuacje, w których ciężko iść inną drogą, niż tą, którą nam ewidentnie wytycza...

Obraz
Wydawca: StoryBox.pl
Czas trwania: 6 godz. 40 min.
Czyta: Elżbieta Kijowska
http://www.storybox.pl/literatura-kobieca/847-aneta-krasinska-odroczone-nadzieje-audiobook.html


„Zastanawiam się, ile człowiek jest w stanie znieść? Czasem wydaje nam się, że spadło na nas już tak wiele, jesteśmy zdesperowani i nie dostrzegamy lepszego jutra, gdy nagle zupełnie niespodziewanie spada na nas kolejny cios i w jednej chwili musimy wspiąć się jeszcze wyżej, dać z siebie jeszcze więcej.”

Miło jest spędzać czas, akurat w moim przypadku to był ciężki czas, w towarzystwie pięknej, ale trudnej książki oraz świetnie interpretującej lektorki Pani Elżbiety Kijowskiej. To mój drugi audiobook w Jej wykonaniu. Aktorka z długim stażem, doświadczeniem, ale przede wszystkim po starej szkole aktorskiej, dzięki czemu otrzymałam to, co zawsze w książkach audio cenię. Wysoki poziom pracy, szacunek do słowa, leksykę z odpowiednim akcentem i podziałem na role, opisy czy dialogi. Miło i przyjemnie się słucha, tym bardziej,…

Zapowiedzi StoryBox.pl pod patronatem medialnym Recenzji Agi :)

Obraz
Kochani!
Wiecie, że całkiem niedawno nawiązałam współpracę z wydawcą audiobooków StoryBox.pl. W związku z tym, mam przyjemność ogłosić, iż objęłam patronatem medialnym kilka ciekawych tytułów, które niebawem pojawią się na rynku wydawniczym :)


Boso ale w ostrogach
Stanisław Grzesiuk

Czyta: Arkadiusz Bazak 
Czas trwania: 10 godzin 13 minut
Wydawca: StoryBox.pl

„Boso, ale w ostrogach” to rzecz o życiu Stanisława Grzesiuka przywołująca klimat warszawskiego przedmieścia, gwar stołecznych ulic – choć niekoniecznie tych położonych w sercu miasta - i cwaną lokalną ferajnę. To książka pełna wspomnień z dzieciństwa i młodości – okresu niełatwego, spędzonego w biednym, robotniczym środowisku przedwojennej Warszawy, gdzie za pępek świata musiał wystarczyć swojski Czerniaków, zaś pozostawiona samej sobie młodzież „urzędowała przeważnie na rogu”. Barwna, napisana ujmującym językiem opowieść porywa i zaraża optymizmem, tak charakterystycznym dla wspomnień Grzesiuka i jego spojrzenia na świat. A świat to …

Chwilowa przerwa w publikacji - zdarzenie losowe

Obraz
Kochani!
Niestety w obliczu żywiołu jesteśmy jak pionki w grze, gdzie w każdym momencie można te pionki rozrzucić na planszy. Mieszkam całe życie w Borach Tucholskich, z pokolenia na pokolenie. Powtarzałam to nie jeden raz, ale praktycznie przy każdej możliwej okazji. Zapewne słyszeliście o nawałnicy, jaka przeszła u nas w regionie. Na szczęście nikomu z moich bliskich i rodziny nic się nie stało. Straty jakieś poniósł każdy, przy obejściach, w zagrodach. Na szczęście większych, poważniejszych nikt z nas nie poniósł. Owszem, w mojej gminie są tacy, którzy stracili wiele. Nikt nie ucierpiał fizycznie, ale... No właśnie, ościenne wsie czekają na prąd, przez wiele dni nie mieliśmy żadnej łączności ze światem. Czekaliśmy na prąd, wodę, internetu nie mamy w ogóle. Dopóki nie będzie przyłączony nasz dostawca, internetu mieć nie będziemy. Piszę z telefonu, żebyście wiedzieli, dlaczego niczego nie publikuję i przez dłuższy czas pewnie nie będę publikować. 


Przepraszam. Wyniki konkursów pojawią …