sobota, 19 sierpnia 2017

Najbliższe premiery Wydawnictwa Replika
Wydawnictwo Replika informuje, iż 22 sierpnia nakładem wydawnictwa ukażą się następujące tytuły:Liczba stron: 320
Oprawa: miękka + skrzydełka
Kategoria: literatura współczesna

Spotkali się w miejscu, gdzie przedpokój stykał się z pokojem lub − innymi słowy − na linii oddzielającej pokój od przedpokoju, i wiedzieli, że tylko od nich zależy, którą wersję wybiorą. 

Po ostatnich tragicznych wydarzeniach Gerard jest przekonany, że bezpowrotnie utracił to, co było dla niego najważniejsze. Po Kornelii pozostał mu jedynie maleńki kot, którego kobieta zostawiła pod jego opieką przed ich ostatnim rozstaniem. 

Okazuje się jednak, że ciało znalezione w domu Pliszki po pożarze należy do kogoś innego. Gdzie zatem podziała się Kornelia i dlaczego nie daje znaku życia? Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy komisarz dowiaduje się, że jego koledzy stawiają Kornelii absurdalne – jego zdaniem – zarzuty. Mężczyzna rzuca na szalę całą swoją zawodową przyszłość, żeby udowodnić, że podejrzewana przez policję kobieta jest niewinna. Jednak żeby to zrobić, trzeba ją najpierw odnaleźć. Rozpoczyna się polowanie na Pliszkę. 

Książka, która od pierwszego zdania chwyta Czytelnika w pułapkę. Hanna Greń udowadnia, że w gatunku kryminału obyczajowego staje się mistrzynią. Jest tu wszystko, co być powinno – pomysł, napięcie, klarowna konstrukcja, pełni sprzeczności bohaterowie, intryga oraz to, co Czytelnicy lubią najbardziej − miłość. Uwaga! Od Światełka w tunelu nie można się oderwać! Serdecznie polecam.   Agnieszka Lis 
Nasączona zwrotami akcji kontynuacja losów Kornelii Pliszki zachwyca nieprzewidywalnością zdarzeń i głębią uczuć. Smakowity torcik kryminalno-obyczajowy, z intuicją w roli wisienki. Przeczytajcie koniecznie!
Aneta Kwaśniewska, ksiazkiweterze.pl
Tytuł oryginału: Synnöve Solbakken
przekład: Franciszek Mirandola
Liczba stron: 240
Oprawa: miękka + skrzydełka
Kategoria: klasycy literatury


Pełna miłości, ciepła i wiary w człowieka opowieść, która przyniosła nagrodzonemu Noblem autorowi wielką sławę.
Torbjørn to chłopiec pochodzący z niezamożnej rodziny, psotny i porywczy, często wdający się w bójki. Synnøve, jego rówieśniczka, jest córką bogatego gospodarza, mieszkającą w miejscu słynącym z pięknych widoków, zwanym Słonecznym Wzgórzem. 
Torbjørn od najmłodszych lat podkochuje się w dziewczynce, a z czasem między obojgiem rozkwita miłość. Surowi rodzice Synnøve nie akceptują jednak chłopaka, ale to nie jedyny powód, dla którego związek tych dwojga staje pod znakiem zapytania. 
Czy zrodzona w dzieciństwie miłość pomiędzy biednym chłopcem a zamożną dziewczynką przetrwa próbę nie tylko czasu, ale i charakterów? 


Liczba stron: 384
Oprawa: miękka + skrzydełka
Kategoria: literatura dla kobiet

Wśród urokliwych zakątków Roztocza Maja przeżywa swoje prywatne zaćmienie słońca. 

Czas działa na jej niekorzyść, a przecież kobieta musi jeszcze zdążyć wyjaśnić i naprawić tyle ważnych spraw! Przed laty popełniła ogromny błąd, pozwalając odejść Michałowi, i choć po czasie uzmysłowiła sobie, że były narzeczony już zawsze będzie zajmował ważne miejsce w jej sercu, zrezygnowała z walki o tę miłość. I być może tak było lepiej dla wszystkich… Może to już najwyższa pora, aby pogodzić się z przeszłością. 

Teraz najważniejszą osobą w jej życiu jest Gabrysia, jej pięcioletnia córeczka. Maja nieustannie martwi się o jej przyszłość – samotne wychowywanie dziecka nie jest rzeczą łatwą, a Gabrysia ma przecież specjalne potrzeby. Czy Maja odnajdzie w sobie siłę, aby dla dobra córki ujawnić światu od dawna skrywaną tajemnicę? Przydałaby się jej pomocna dłoń, ale przecież życie nikogo nie rozpieszcza. 

Czasem nawet za najserdeczniejszym uśmiechem skrywają się łzy, a długa broda ma za zadanie ukryć złamane serce.


Liczba stron: 288
Oprawa: miękka + skrzydełka
Kategoria: literatura dla kobiet


Szalone lata dwudzieste, kiedy to świat wchodzi w nową epokę i chce nadrobić stracony czas wojny. 
Zawrotny rytm fokstrota i rewiowych popisów splata się z tradycjami, których usilnie stara się bronić starsze pokolenie, choć pod skórą czuje, że już nic nie zatrzyma tego pochodu wyzwolenia kobiet, szybkich automobili, krótszych spódnic i swobodniejszych obyczajów… 

Emma, córka zubożałego szlachcica, wychowana w wielkim, ale zapuszczonym z powodu ubóstwa pałacu pod Krakowem, wyjeżdża do Wiednia na zaproszenie bogatej przyjaciółki swojej zmarłej matki i jej szalonej, lubiącej zabawę córki. Ma się uczyć w konserwatorium, ponieważ jest bardzo utalentowana muzycznie, jednak razem z nową przyjaciółką wpada w nowoczesny świat dancingów, modnych magazynów i zabaw do białego rana. 


Wyniki konkursu z "Jazdą na rydwanie" Juliana HardegoKochani!

Na samym początku pragnę podziękować wszystkim za zainteresowanie konkursem, które było dosyć duże, ale odwagę miało wziąć udział tylko dwoje uczestników. Jako, że tylko dwie osoby brały udział, Autor postanowił nagrodzić obydwie panie po e-booku, w formie pliku pdf.


Serdecznie gratuluję i proszę o kontakt z adresem e-mail, najlepiej inny niż gmail, które przekażę Autorowi, jako sponsorowi nagrody i który prześle Wam plik sam.


Dziękuję i pozdrawiam :)

[Recenzja patronacka] „Jad” Jolanta Bartoś. Trudne relacje rodzinne, śmierć, śledztwo i miłość, która wydaje się nie mieć szans na przetrwanie

Wydawnictwo Literackie Białe Pióro

Ilość stron: 244

Nowość wydawnicza
Muszę przyznać, że Autorka nie tylko potrafi zaintrygować, ale miło zaskoczyć. Jej debiutancka powieść obyczajowa „Niepokorna” jest tego najlepszym dowodem, a już „Jad” wpisuje się bardzo wysoko w ramy jednej z najlepszych powieści kryminalnych. Cieszę się, że postawiła na dosyć kontrowersyjny temat w swojej książce, nie szczędząc czytelnikowi przy tym wielu emocji. Jolanta Bartoś sprawdza się znakomicie, jako intrygantka, kreśląca swoim bohaterom wcale niełatwe ścieżki, pokazując przy tym ich wyraziste charaktery oraz nieumiejętność korelacji z innymi. Ten temat jest ostatnio dosyć często podejmowany przez autorów, co dowodzi jednemu – bolączki współczesnych czasów. Ludzie nie umieją już ze sobą nie tylko rozmawiać, ale też słuchać, nie mówiąc o estymie w stosunku do siebie samych.


Kontrowersyjnym, trudnym, ale też często zamiatanym pod domowy dywan tematem jest przemoc w rodzinie, która również jest tematem wstydliwym i ukrywa się go na wszelkie możliwe sposoby. Przemoc, w jakiejkolwiek formie jest zakazana i nikt nie powinien jej doświadczać. Jola Bartoś nie bała się wpleść w fabułę „Jadu” rodzinnego dramatu, już nie tylko żony, ale i dzieci. Rafalski jest znanym i cenionym naukowcem, dbający o swój nienaganny wizerunek skrupulatnie. Żaden z jego współpracowników, bliskich i znajomych nigdy nie powiedziałby złego słowa. Tymczasem w domu, to tyran, apodyktyczny ojciec, psychicznie znęcający się nad bliskimi. Tylko... no właśnie, czy powody, dla jakich to robi są wystarczające? Czy w ogóle, jakikolwiek powód jest doskonałym pretekstem do tego, by tyranizować całą rodzinę? 

To pytania, na które odpowiedzi znajdziecie w książce. Rafalski potrafi pokazać niejedną maskę. Wydaje się, że los okrutnie z niego zadrwi i przyjdzie mu zapłacić najwyższą cenę za swoje czyny. Kiedy najbliższych traktuje z rezerwą, dystansem, nie okazując żadnych ciepłych uczuć, sięgając po środki psychicznej przemocy, jest jedna osoba, którą traktuje normalnie, wręcz jak swoją rodzoną córkę. To bratanica Weronika, która ostatnie lata mieszka u stryja, kiedy jej rodzice zginęli tragicznie w wypadku. Co takiego ma w sobie ta niewinnie wyglądająca dziewczyna, że Wojciech Rafalski, tuż po śmierci, jako jedyną dziedziczkę i spadkobierczynię uczynił właśnie ją? Jak to się stało, że zaskarbiła sobie jego zaufanie?


Drugim tematem, jaki w swojej książce podjęła Bartoś, to skomplikowane relacje rodzinne. Weronika zdobyła zaufanie stryja, a jego żona i dzieci nie. Zresztą, Autorka nie tak od razu pokazuje wszystkie karty przed czytelnikiem, chce się nawet powiedzieć, że wodzi go za nos. Kiedy rozpoczyna się dochodzenie w sprawie nagłej, niespodziewanej, dziwnej śmierci Rafalskiego, na jaw wychodzą pewne tajemnice, które ukrywa się latami. Krnąbrna córka przeżywająca śmierć narzeczonego, niepokorna żona i syn przejawiający takie same zachowania co ojciec. 


W tej powieści ważne jest również tło społeczne, w jakim autorka osadziła fabułę. Środowisko profesorskie, ciekawe badania naukowe dotyczące zastosowania jadu pszczelego w medycynie, apitoksynoterapii, nowych osiągnięć i wyników badań, a także środowisko medyczne Marii, żony Rafalskiego. Tu nie ma miejsca na przypadek, wszystko jest przemyślane, przyporządkowane każdej roli i sytuacji. Śledztwo zaś przybiera na sile wraz z pojawieniem się niepozornych szczegółów. Sympatię czytelnika zdobywa para dochodzeniowa, z której przystojny Paweł nie odmówi sobie podchodów do pięknej Weroniki. Sprawa się bardzo momentami skomplikuje i cień podejrzenia odpowiedzialności za nagłe wydarzenia padną na jedną osobę z kręgu podejrzanych. Którą?


„Jad” Jolanty Bartoś to wciągająca i intrygująca powieść kryminalna, która łączy w sobie ciekawie skonstruowanych bohaterów, wywołujących w czytelniku różne emocje, wielotorowość i wielowątkowość, zaskakującą fabułę oraz tło powieści, które jest dla niej niezwykle ważne. Tutaj każdy element, jak w układance, ma swoje odpowiednie miejsce. Autorka porusza w swej książce kilka istotnych, wciąż aktualnych tematów, zmusza tym samym do szerszej dyskusji, zręcznie buduje napięcie, stopniując w nas ciekawość i chęć poznania finału toczącej się sprawy. Jola Bartoś w doskonałej formie twórczej!

Szczerze polecam!


Pozycji patronuję medialnie, a na okładce znajdziecie kilka moich słów rekomendacjiZa możliwość patronatu dziękuję Autorce oraz:


czwartek, 17 sierpnia 2017

Wyniki konkursu z tomikiem wierszy Hanny Krugiełki "Słowa to za dużo" :)
Kochani!

W związku z moimi chwilowymi przerwami w publikacji, wreszcie jakoś udało mi się skontaktować z Autorką, która wytypowała dwie zwyciężczynie. W pierwszej kolejności, bardzo wszystkim dziękuję za zainteresowanie i udział. Zgłoszeń nie było dużo, a jako zadanie konkursowe mieliście zinterpretować tytuł. Po prostu po swojemu napisać, z czym Wam się kojarzy, czy jak go odczytujecie.

Autorka nagradza:


Serdecznie gratuluję!

Przez trzy dni czekam na Wasze adresy do wysyłki nagród, bądź to w wiadomości prywatnej na FP na Facebooku, bądź na adres: stokrotka954@wp.pl. Adresy bowiem przekazuję Autorce, która jest ich sponsorem i wysyła od siebie.


W zakładce - KONKURSY - znajdziecie konkursy, które cały czas trwają :)

[Audiobook] „Odroczone nadzieje” Aneta Krasińska. O tym, jak życie potrafi odroczyć to, co w nim najpiękniejsze, konstruując sytuacje, w których ciężko iść inną drogą, niż tą, którą nam ewidentnie wytycza...

Wydawca: StoryBox.pl

Czas trwania: 6 godz. 40 min.

Czyta: Elżbieta Kijowska
„Zastanawiam się, ile człowiek jest w stanie znieść? Czasem wydaje nam się, że spadło na nas już tak wiele, jesteśmy zdesperowani i nie dostrzegamy lepszego jutra, gdy nagle zupełnie niespodziewanie spada na nas kolejny cios i w jednej chwili musimy wspiąć się jeszcze wyżej, dać z siebie jeszcze więcej.”


Miło jest spędzać czas, akurat w moim przypadku to był ciężki czas, w towarzystwie pięknej, ale trudnej książki oraz świetnie interpretującej lektorki Pani Elżbiety Kijowskiej. To mój drugi audiobook w Jej wykonaniu. Aktorka z długim stażem, doświadczeniem, ale przede wszystkim po starej szkole aktorskiej, dzięki czemu otrzymałam to, co zawsze w książkach audio cenię. Wysoki poziom pracy, szacunek do słowa, leksykę z odpowiednim akcentem i podziałem na role, opisy czy dialogi. Miło i przyjemnie się słucha, tym bardziej, że powieść dotyka wielu ważnych tematów, nie skupiając się jedynie na ich powierzchowności.


Wiele jest w niej przemyśleń, egzystencjalnych i emocjonalnych poruszeń oraz bardzo autentycznych bohaterów, którzy potrafią wywołać w czytelniku wiele skrajnych emocji. Z jednej strony czujemy do nich wielką sympatię, doszukujemy się wspólnych elementów z naszego życia, ale też uniwersalnych rozwiązań, których Autorka wcale nie podsuwa nam pod nos, tylko wzbudza chęć działania i zmian w swoim życiu. Cieszę się, że mam okazję poznawać wspaniałe polskie Autorki, które mają wielki potencjał twórczy, niczego nie upraszczają swoim bohaterom, intrygują od pierwszych wersów, ale przede wszystkim piszą z pasją. Do tego grona należy również Aneta Krasińska, którą miałam okazję dopiero poznać.


Bohaterką niezwykle samotną i chciałoby się rzec nierozumianą przez bliskich jest Aldona. Poznajemy ją w momencie dla niej trudnym, przełomowym, tuż po śmierci jej schorowanej matki, której opieki podjęła się wiele lat temu. Aldona prowadzi coś na rodzaj elektronicznego dziennika, w którym opisuje swoje życie. Chłodne, pozbawione rodzicielskich uczuć dzieciństwo, poświęcanie się rodzeństwu oraz ewidentne wykorzystywanie przez bliskich. Matka nigdy nie poświęcała najstarszej córce zbyt wiele uwagi, brat wykorzystywał jej naiwność, zaś najmłodsza siostra szukała w niej matki. Kiedy kobieta podejmuje życiowe decyzje dotyczące kształcenia, rodzice dają jej jasno do zrozumienia, że w domu nie ma już czego szukać, pozostawiając ją na pastwę losu. Na szczęście, Aldona trafia do dobrej starszej pani, u której wynajmuje pokój, kończy studia, rozpoczyna wymarzoną pracę i poznaje mężczyznę, z którym rozpoczyna na pozór udane życie. Do czasu odwiedzin wyrachowanego, bezczelnego wręcz brata. Momentami miałam ochotę nią wstrząsnąć, żeby nie była aż tak naiwna i ślepo nie wierzyła w każde słowo, jakimi karmili ją wszyscy wokół. 

Aneta Krasińska porusza w swej powieści wiele ważnych, trudnych i istotnych tematów. Poświęcenia się dla schorowanej matki, która w ostatnich latach była osobą leżącą, wymagającą opieki dwadzieścia cztery godziny na dobę. Aldona, mimo niezbyt dobrych wspomnień z dzieciństwa i stosunku rodziców do niej samej, potrafiła odłożyć zadry i strącone nadzieje na poprawę relacji na bok i zaopiekować się matką. To też powieść, która mówi o dziwnych, niezrozumiałych relacjach nie tylko między rodzicami i córką, ale też rodzeństwem, które w ogóle sobie nie ufa, a potrafi dogryźć czy perfidnie wykorzystać. Jest to też książka, która mówi o próbach ułożenia sobie życia na nowo, odnalezienia nadziei.

„Odroczone nadzieje” Anety Krasińskiej to powieść niezwykle ważna, ukazująca wiele trudnych relacji, niezrozumiałych decyzji. Autorka pod płaszczyzną niby prostej, lekko napisanej historii utkała powieść, fabułą nadającą się zdecydowanie na zekranizowanie, dotykającą trudnych wyborów, granic poświęcenia się dla drugiego człowieka. W tej na pozór prostej opowieści jest wiele wątków, które poruszają, zmuszają do głębszej refleksji, zadają niezliczoną ilość pytań, nie budują gotowych odpowiedzi, są niezwykle emocjonalne, wzruszające i poruszające. W interpretacji Pani Elżbiety Kijowskiej, zyskuje podwójnie. Przyjemnie się słucha i wyciąga pewne wartości z naszego życia do generalnego przemeblowania. Autentyczna powieść z autentycznymi bohaterami i aktualnymi problemami, o których zbyt często się nie mówi, albo nawet zataja się przed bliższą rodziną, bo to wstyd, albo nie wypada obarczać kogoś swoimi problemami, dzielić się codziennościami, czy przyjąć pomoc od kogoś zupełnie bezinteresownie.


Polecam Wam tego audiobooka. Pani Elżbieta Kijowska jest jedną z najbardziej lubianych przeze mnie lektorek, których interpretację cenię bardzo wysoko w moim prywatnym rankingu – ULUBIONYCH LEKTORÓW. A głębokie przesłanie książki, zostanie z Wami na bardzo długo.


Za audiobooka, dziękuję:


środa, 16 sierpnia 2017

Zapowiedzi StoryBox.pl pod patronatem medialnym Recenzji Agi :)
Kochani!

Wiecie, że całkiem niedawno nawiązałam współpracę z wydawcą audiobooków StoryBox.pl. W związku z tym, mam przyjemność ogłosić, iż objęłam patronatem medialnym kilka ciekawych tytułów, które niebawem pojawią się na rynku wydawniczym :)Boso ale w ostrogach

Stanisław Grzesiuk


Czyta: Arkadiusz Bazak 

Czas trwania: 10 godzin 13 minut

Wydawca: StoryBox.pl


„Boso, ale w ostrogach” to rzecz o życiu Stanisława Grzesiuka przywołująca klimat warszawskiego przedmieścia, gwar stołecznych ulic – choć niekoniecznie tych położonych w sercu miasta - i cwaną lokalną ferajnę. To książka pełna wspomnień z dzieciństwa i młodości – okresu niełatwego, spędzonego w biednym, robotniczym środowisku przedwojennej Warszawy, gdzie za pępek świata musiał wystarczyć swojski Czerniaków, zaś pozostawiona samej sobie młodzież „urzędowała przeważnie na rogu”. Barwna, napisana ujmującym językiem opowieść porywa i zaraża optymizmem, tak charakterystycznym dla wspomnień Grzesiuka i jego spojrzenia na świat. A świat to przecież niełatwy dla młodego chłopca, któremu przychodzi zmierzyć się z rzeczywistością naznaczoną widmem wojny. Jednak jest to też świat, którym rządzą żelazne prawa i złote zasady, a honor i życiowa dewiza: boso, ale w ostrogach pozwalają wyjść cało z każdej opresji.


Dżus&dżin

Magda Skubisz

Czyta: Joanna Domańska 

Czas trwania: 10 godzin 15 minut


Wydawca: StoryBox.pl
Ferie zimowe miały być dla Ryby okazją do naprawienia relacji ze swym byłym profesorem. Haskal wyjeżdża jednak do Warszawy, a dziewczyna zostaje na straży rodzinnej kontrabandy. Rozpamiętując kosza od Haskala, topi smutki w alkoholu. Którejś nocy budzi ją telefon od rodziców: wpadli na granicy z narkotykami, które ktoś im podrzucił, gdy jechali na Ukrainę. To uruchamia lawinę kłopotów i Kaśka ląduje w samym środku kryminalnej afery...

Druga po LO Story powieść o niepokornych licealistach.


Francuskie zlecenie

Anna J. Szepielak


Czyta: Joanna Domańska 

Czas trwania: 10 godzin 43 minuty

Wydawca: Storybox.pl


Ewa, niedoceniana przez szefa fotograficzka, dostaje atrakcyjne zlecenie, które może wykonać tylko kobieta. Wiąże się ono z wyjazdem do malowniczej Prowansji oraz przygotowaniem zdjęć reklamowych ekskluzywnej kwiaciarni. Na miejscu bohaterka poznaje wyjątkową rodzinę, dla której tradycja była od wieków ostoją porządku i życiowym drogowskazem. Nestorce rodu, Konstancji, nie podobają się nowatorskie pomysły młodszego pokolenia. Kobieta chce pozostać wierna zasadom, którymi kierowały się wszystkie jej przodkinie, a jednocześnie próbuje zrozumieć siłę młodości. Jednak bolesna tajemnica odbiera jej trzeźwość osądu. Stare mury rodowej rezydencji skrywają zresztą znacznie więcej sekretów… Niespodziewanie dla samej siebie Ewa znajdzie się w centrum niezwykłych wydarzeń, których korzenie tkwią w odległej przeszłości.

Ta debiutancka powieść Anny J. Szepielak ukazała się kilka lat temu pod tytułem "Zamówienie z Francji". W aktualnym wydaniu autorka dokonała licznych zmian, decydując się także na nowy tytuł. Jak sama mówi: "Historia napisana piętnaście lat temu spotkała się z tak ciepłym przyjęciem czytelników, że zasługiwała na nową odsłonę".


Krüger. Tom 1 - Szakal

Marcin Ciszewski

Czyta: Jarosław Łukomski 

Czas trwania: 9 godzin 51 minut

Wydawca: Storybox.pl, Audioteka
Nowe oblicze mistrza polskiej sensacji! Kryminalno-sensacyjna opowieść płynie sama, nabierając stopniowo bardzo żywiołowego tempa, aż po zaskakujące rozwiązanie. Tym razem u Ciszewskiego mamy do czynienia z nowym bohaterem. Jest nim Wilhelm Krüger. Kiedy Krüger ze swoimi wspólnikami okradał warszawski Bank Zachodni nie wiedział jeszcze, że tym razem wszystko nie potoczy się zgodnie z planem, niekoniecznie z winy Krügera. On nigdy nie pozwala sobie na drgnięcie ręki czy najmniejszy błąd, kiedy w dłoni trzyma broń. Świadkiem napadu jest przypadkowy mężczyzna, który postanawia podążyć śladem przestępców. Podczas ucieczki Krügera z miejsca zdarzenia, sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie obywa się bez ofiar. Tropem Krügera podąża nie tylko tajemniczy mężczyzna, ale i policja.

Akcja powieści toczy się w międzywojennej Polsce, autor zachowuje realia, co dodaje powieści dodatkowych walorów.


Wiatr

Marcin Ciszewski

Czyta: Krzysztof Banaszyk Czas trwania: 10 godzin 44 minuty


Wydawca: Storybox.pl, Audioteka
Thriller znakomity dla miłośników Tatr.

Akcja zaczyna się niepozornie. Jakub Tyszkiewicz z żoną i Krzeptowski, kolega z wydziału, mają za zadanie spędzić sylwestra wysoko w górach, na Kasprowym Wierchu. Pogoda jednak temu nie sprzyja, w górach szaleje halny. Niemniej Krzeptowski, wykorzystując swoje koneksje powoduje, że kolejka górska wiezie towarzystwo sylwestrowe na szczyt. Gondola kolejki kołysze się jak wahadło, wywołując ataki paniki wśród turystów. Przestraszeni imprezowicze wjeżdżają cudem na szczyt, ale wbrew oczekiwaniom dotarcie do celu nie oznacza bezpieczeństwa. Wręcz przeciwnie, to początek problemów. Dosyć szybko w schronisku wysiada prąd, a jedna z uczestniczek sylwestra ulega tragicznemu wypadkowi. A może to próba zabójstwa? Akcja toczy się - jak na Kasprowy przystało – lawinowo. W stronę Kasprowego zmierza ciskany wichrem wagonik kolejki linowej. Kto pośród uczestników przyjęcia odpowiada za tajemnicze ataki?
Szczegóły:

Chwilowa przerwa w publikacji - zdarzenie losowe

Kochani!
Niestety w obliczu żywiołu jesteśmy jak pionki w grze, gdzie w każdym momencie można te pionki rozrzucić na planszy. Mieszkam całe życie w Borach Tucholskich, z pokolenia na pokolenie. Powtarzałam to nie jeden raz, ale praktycznie przy każdej możliwej okazji. Zapewne słyszeliście o nawałnicy, jaka przeszła u nas w regionie. Na szczęście nikomu z moich bliskich i rodziny nic się nie stało. Straty jakieś poniósł każdy, przy obejściach, w zagrodach. Na szczęście większych, poważniejszych nikt z nas nie poniósł. Owszem, w mojej gminie są tacy, którzy stracili wiele. Nikt nie ucierpiał fizycznie, ale... No właśnie, ościenne wsie czekają na prąd, przez wiele dni nie mieliśmy żadnej łączności ze światem. Czekaliśmy na prąd, wodę, internetu nie mamy w ogóle. Dopóki nie będzie przyłączony nasz dostawca, internetu mieć nie będziemy. Piszę z telefonu, żebyście wiedzieli, dlaczego niczego nie publikuję i przez dłuższy czas pewnie nie będę publikować. 


Przepraszam. Wyniki konkursów pojawią się także później. Musicie mi wybaczyć. Recenzje książek także opublikuję potem. Jak tylko będę miała możliwość, wrócę. 

Widoki u nas tragiczne. Lasy jak zapałki, drogi mało wiele uprzątniętne, osobiste tragedie, nerwówka, nauka cierpliwości... 
Pozdrawiam Was serdecznie, wrócę jak tylko będę mogła.