Posty

Wyświetlanie postów z września 17, 2017

[Patronat medialny] „Bułgaria znana i nieznana. Magiczne góry” Skarlet i Albert. Podróż po nieznanych szlakach bułgarskich zakątków...

Obraz
Ilość stron: 189
Bez wątpienia góry mają w sobie niezwykle magiczną moc i prawdę niesie motto zamieszczone na okładce książki – każdy kto był tu raz, chce wrócić. To nie tylko walory estetyczne, krajobraz, ale też inne powietrze sprawia, że w górach człowiek nabiera dystansu do życia, zagłębia się rzewniej w refleksję nad wrażliwością tej magii i pewnej szczypty tajemniczości. Nie pierwszy, ale i nie ostatni raz zabieram Was w podróż szlakami nieodkrytych zakątków Bułgarii, do których nie zaglądają oferty i kolorowe prospekty oferowane biura podróży. Skarlet i Albert wydobywają całą esencję ze swych wojaży, odkrywając przed czytelnikami, miłośnikami niezapomnianych podróży ciekawostki, okraszając je legendami, czy zwyczajami, dla nas ludzi zachodu często dziwnych, nieoczywistych.
A wszystko to na tle dziewiczej, niczym nieskażonej natury, przechytrzającej cywilizację często skrytymi zakątkami, nienaruszonymi przez człowieka. Bułgarzy nieco inaczej pojmują definicję powiedzenia „spiesz…

Nowości i premiery Wydawnictwa Psychoskok na październik :)

Obraz
Zachmurzone niebo, zimny wiatr i częste opady zachęcają, by zaszyć się w domu. Nuda nam nie grozi, jeżeli sięgniemy po idealną książkę na długie jesienne wieczory. Zobacz ofertę Wydawnictwa Psychoskok.


Dogoterapia w pigułce - Marta Paszkiewicz


Premiera - 04/10/2017 roku.
Kategoria: Poradniki

Terapia z udziałem psa nazywana dogoterapią lub kynoterapią niesie ze sobą wiele korzyści. Najważniejsze informacje na ten temat teraz mogą zdobyć wszyscy, którzy chcieliby wykorzystać zdobyte wiadomości w pracy terapeutycznej.
Tematyka została zaprezentowana w jasny, łatwy do zrozumienia sposób. Autorka wskazała zalety jakie niesie ze sobą kynoterapia w odniesieniu do konkretnych grup chorych i niepełnosprawnych.
Dokładny opis cech jakimi powinien charakteryzować się pies wykorzystywany do pracy terapeutycznej umożliwia dokonanie wstępnej, samodzielnej oceny predyspozycji konkretnego psa. Zaletą pozycji jest także omówienie najważniejszych założeń Kodeksu Kynoterapeuty oraz prezentacja przykładowyc…

Cykl zabaw literackich z Anetą Krasińską :)

Obraz
Kochani!
Dzisiaj nadszedł ten wyjątkowy dzień, w którym rozpoczynam z autorami cykl zabaw literackich. Dotyczyć one będą moich patronatów medialnych, bądź ambasadorskich. Ponieważ ten tydzień dotyczy konkretnie twórczości Anety Krasińskiej, ściśle związanym z moim ambasadorowaniem Jej najnowszej powieści "W sieci uczuć", której to recenzję mogliście poznać - TUTAJ, zapraszam Was do kreatywnego, czynnego udziału w zabawie, która mam nadzieję, przypadnie Wam do gustu.
Najpierw prezentacja autorki :)A teraz, przejdźmy do zadań. Poniżej, znajdziecie pięć punktów przypisanym konkretnym działaniom. Każda osoba, która chce wziąć udział w zabawie, wybiera z tej listy dwa konkretne zadania, jakie chce, wybór należy do Was.
Jeśli wybierzecie sobie już te dwa zadania, w e-mailu przesyłacie mi swoje gotowe odpowiedzi. W temacie e-maila wpisujecie: cykl zabaw.Aneta, natomiast w treści podajecie, które zadania wybraliście i Wasze odpowiedzi. W jakiej formie je wykonacie i jak zinterpretuje…

[Konkurs patronacki] Opisz swoją tęsknotę i wygraj :)

Obraz
Kochani!
Jako jeden z patronów medialnych książki Magdaleny Ludwiczak "Tęskniąc w obie strony" mam przyjemność ogłosić konkurs patronacki, w którym macie możliwość wygrać jeden egzemplarz papierowy oraz dwa e-booki powieści. Zadanie konkursowe trudne nie jest, znając Waszą kreatywność problemu Wam nie sprawi. Od razu zaznaczam, że interpretacja dowolna.
Zasady konkursu:
Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga, zaś sponsorem nagród jest Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
• Konkurs przeprowadzany jest na terenie Polski

• Konkurs trwa od momentu opublikowania postu konkursowego do dnia 08.10 b.r. do godziny 23.59

• Uczestnikiem może być każda osoba pełnoletnia, która w razie wygranej będzie mogła podać polski adres do wysyłki
• Należy w komentarzu pod postem kreatywnie odpowiedzieć na pytanie zadane w poście konkursowym. Opowiedzcie o swojej tęsknocie. Napiszcie za czym, a może za kim tęsknicie. Interpretacja tematu dowolna.
• Wygrywa osoba, której odpowiedź najbardziej pr…

„Zostań ze mną, Karolino” Alina Białowąs. Trudne decyzje, porządkowanie przeszłości...

Obraz
Wydawnictwo Replika
Ilość stron: 320
Nowość wydawniczaO rudowłosej, pięknej i mądrej Karolinie mogliście przeczytać już na moim blogu, dotyczy to dwóch poprzednich części. Cieszę się, że odkrywa ją coraz to szersze grono czytelników, bo warto. „Zostań ze mną, Karolino” jest trzecią i bodajże ostatnią częścią trylogii o tej trochę zagubionej emocjonalnie dziewczynie, ale ten niedosyt czytelniczy, jaki towarzyszył mi przy niejednoznacznym zakończeniu, może dawać nadzieję, że autorka nie powiedziała jeszcze w jej sprawie ostatniego słowa. Ciekawość bierze u mnie górę i mam nadzieję, że jeśli nie teraz, to może kiedyś powstanie dalsza część przygód Karoliny?

Lubię towarzyszyć swoim ulubionym bohaterom w różnych, często najważniejszych momentach ich życia. O ile Karolinie ciężko zamknąć ostatecznie ten trudny i traumatyczny rozdział swojego życia, powracającego w najmniej oczekiwanych chwilach, o tyle to pogubienie emocjonalne stawia w niej bariery, by chcieć otworzyć się na nowe, by zdobyw…

WYNIKI KONKURSU PATRONACKIEGO z książką "Jad" Jolanty Bartoś :)

Obraz
Kochani!
Konkurs z „Jadem” Joli Bartoś zakończył się już w piątek, dlatego przyszła pora na wyłonienie zwycięzców. I tu obok podziękowań za tak liczny i kreatywny udział dla Was, zaznaczę, że to wcale nie było łatwe zadanie wyłonić tylko trzy zwycięskie odpowiedzi. Ja przyznam, że im więcej razy czytałam, tym miałam większą chęć nagrodzić wszystkich. Niestety, ale tak się nie da. 
Zanim przejdę do wyników, słowo od autorki:
„Dziękuję za udział w konkursie. Bardzo się cieszę, że chcecie walczyć o książki polskich początkujących pisarzy. Mam nadzieję, że zwycięzcy jeszcze nie raz sięgną po moje powieści, bo nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa.
Po raz kolejny się przekonałam, że wybór zwycięzców nie jest łatwy, dlatego wspólnie z Agnieszką uzgodniłyśmy co następuje: Książka z niespodzianką dla Karoliny S. :)
Czekam na wszystkie adresy do wysyłki nagrody przez dwa dni, na adres: stokrotka954@wp.pl, bądź w wiadomości prywatnej na FB. Osoby, które wygrały e-booki proszę o adres inny niż…

Jesienne zapowiedzi czytelnicze Czwartej Strony :)

Obraz
Jesień to taki magiczny czas… Kałuże, do których wpadasz po kostki, kaszlący
w tramwajach, szarość i chłód wdzierające się pod płaszcz.


Mamy rozwiązanie!


Zostań w domu, przygotuj ciepłą herbatę
(dorzuć na talerzyk ulubioną czekoladę – jesienią można J)
i ucieknij w świat książek.
Przetrwaj jesień z Czwartą Stroną!DRWALE
Annie Proulx, zdobywczyni Nagrody Pulitzera oraz National Book Award, autorka Kronik portowych i Tajemnicy Brokeback Mountain, napisała opus magnum: epicką, oszałamiającą, gwałtowną, zachwycająco dramatyczną powieść o wyrąbywaniu światowych lasów.

PREMIERA: 25.10.2017

Drwale to wielopokoleniowa saga, która swój początek bierze pod koniec XVII wieku, kiedy dwaj ubodzy Francuzi, René Sel i Charles Duquet, przybywają do Kanady. Związani kontraktem z feudalnym zwierzchnikiem, przez trzy lata wycinają lasy w zamian za ziemię. Śledzimy losy potomków Sela i Duqueta na przestrzeni trzystu lat: pełne bestialstwa podróże przez Amerykę Północną do Europy, Chin i Nowej Zelandii; zemst…