środa, 22 sierpnia 2018

[Patronat medialny. Rekomendacja] Ważki na kostce lodu - Łucja Wilewska

Wydawnictwo Videograf 

Ilość stron: 336 

Premierowo 


Temat, jaki podjęła autorka w swojej powieści nie należy do łatwych ani przyjemnych. Trudno nawet doszukiwać się w jego aspektach pozytywnego pierwiastka. O takich problemach nie mówi się często i głośno, a dramaty, jakie przeżywa Marta, często rozgrywają się za zamkniętymi drzwiami, w czterech ścianach domu, który pozornie robi wrażenie układnego, porządnego, kochającego. Dwie warstwy fabuły odkrywają przed czytelnikami wyrazistość sytuacji i tajemnice z przeszłości, które ujście znalazły w momencie, gdy w życiu kobiety emocje przeplatają się z rozsądkiem. 


Autorka nie nakreśliła sztucznej, pompatycznej fabuły. Jest blisko swoich bohaterów. Pokazuje życie od podszewki, gdzie wysoki status społeczny nie zwalnia nikogo z obowiązku bycia po prostu normalnym człowiekiem. Nie ma przyzwolenia na to, by kobietę traktować jak zło, wroga, manekina, na którym wyładowuje się wszelkie frustracje, czy niepowodzenia. Pierwszoosobowa narracja pozwala nam na zagłębienie się w psychologicznych portretach, uczuciach i odczuciach Marty. Kobieta nie od początku zdaje się dostrzegać swoją pozycję. Karmi się złudnymi frazesami, jednak czas pokaże, że przecież może być inaczej. Kakofonia emocji, jakie jej towarzyszą przy odkrywaniu siebie i tajemnicy z przeszłości udzielają się i nam, a rosnąca ciekawość i zaskakujący finał są elementami oddającymi klimat i nastrój opowieści. 


Prawdziwa opowieść o prawdziwym życiu z mnóstwem afektów i pytań. Szczerze, bezpośrednio, bez ubarwiania. Łucja Wilewska odkrywa skrywane w kobiecych duszach pragnienia i uczucia. Czasami trudno przyznać się przed samą sobą, że jest źle, a kiedy odkrywamy, że może być zupełnie inaczej, zaczyna się walka. Zaskakuje, intryguje, czasami boli i wzrusza. Autorka przełamuje tabu pewnych tematów i od początku trzyma w oczekiwaniu. Z postacią Marty zaś, utożsami się wiele kobiet. Szczerze polecam! 


Konkurs, w którym powalczycie o dwa egzemplarze tej powieści, ruszy 5 października! Już teraz serdecznie Was zapraszam! Podziękowania dla:8 komentarzy:

 1. To naprawdę świetna książka! :)

  Pozdrawiam serdecznie ♥♥
  Nie oceniam po okładkach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetna i ważna 😊 Pozdrawiam współpatronkę 😉

   Usuń
 2. Czekam na swój egzemplarz tej książki.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulację.
  I z chęcią zapiszę tytuł by móc w wolnej chwili przeczytać.
  Serdecznie pozdrawiam.
  https://nacpana-ksiazkami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń