środa, 20 marca 2019

[Patronat medialny. Rekomendacja] Saga rodziny z Ogrodowej. Tom 1. Słoneczniki po burzy - Ewelina Maria Mantycka

Wydawnictwo Videograf 

Ilość stron: 352 

Premiera: 26 marca 

Przedsprzedaż: 


Słynne przysłowie mówi, iż po burzy zawsze wychodzi słońce. Coś w tym jest, bo jak wiadomo, życie potrafi nie tylko nas zaskakiwać, ale pisać scenariusze nierzadko wywracające nasz świat do góry nogami. Pierwsza część sagi Eweliny Mantyckiej to opowieść o poszukiwaniu spokojnej oazy w zaciszu rodzinnego domu, który kryje w każdym zakamarku pewne tajemnice. Ciepła, poruszająca aktualne problemy, ale też niosąca nadzieję, że można zawalczyć o siebie i samemu ułożyć odpowiednie tory. Kiedy rzeczywistość kruszy się pod stopami nie wystarczy uciec. Trzeba z problemami i troskami zmierzyć się, ale i pokazać jaką ma się siłę. Lila daje sobie i córeczce szansę, otwiera się na nową rzeczywistość, zaczyna dostrzegać to, co dotychczas umykało jej w codzienności. 


Obok świetnie skrojonej fabuły, plastycznych opisów, lekkiego języka literackiego mamy jeszcze wyraziste postaci oraz realistycznie nakreślone tło. To także opowieść o trudnych relacjach i budowaniu poczucia bezpieczeństwa na nowo, odzyskiwaniu rezonu. Od początku pozwoliłam się wciągnąć klimatycznej opowieści, gdzie w cieniu rodzinnej klątwy kryją się tajemnice i tyle samo emocji. Autorka kieruje swoją bohaterkę na ścieżki pełne wątpliwości, trudnych decyzji, ale daje również nadzieję. Jestem pewna, że wiele czytelniczek odnajdzie w Lilce odrobinę siebie. 


"Słoneczniki po burzy" to powieść pełna afektów, życiowa i refleksyjna, gdzie codzienność opisana jest z nieco innej perspektywy. Czyta się ją jednym tchem. Klimatyczna, osadzona w niewielkiej miejscowości, gdzie czas płynie inaczej. Zaskakująca, na kontynuację której czekam z niecierpliwością. Szczerze i bardzo polecam! 

W przygotowaniu:

 


Za książkę dziękuję:

2 komentarze: