niedziela, 15 grudnia 2019

[Patronat medialny] Strachy Rysia - Jolanta MarcollaWydawnictwo Jedyne Takie 

Oprawa twarda 

Nowość wydawnicza 
To trzecia bajka autorki, w dodatku z niespodziankami dla dzieci, bo obok intrygującej opowiastki jest jeszcze w książce miejsce na kreatywną zabawę dla najmłodszych. A ta z kolei łączy w sobie piękną historię z mądrym morałem. Tak, takie są właśnie opowieści Jolanty Marcolli. To nie są proste, banalne bajeczki, ale lekkie z cenną wiedzą książki, z których dzieci wynoszą mnóstwo spostrzeżeń i przydatnych treści. 


Nie inaczej jest tym razem. Historia rodzeństwa, które wybrało się jak co dzień na spacer. Spacer ten jednak okazał się zupełnie niecodzienny. A o co chodzi? O stwora, którego napotkali na swojej drodze. Wielki jak góra i strachliwy jak mała myszka, albo nawet inaczej, jak piórko na wietrze. Tym stworem okazał się Rysio, tytułowy bohater, który boi się dosłownie wszystkiego, a najbardziej ptaków. Dlaczego? Tego oczywiście dowiecie się z książki, ale zdradzę Wam, że opowieść ta wzbudziła we mnie dużo emocji i czułości. Bardzo ten Rysio ujmuje za serce. Jest taki przyjemny w obyciu, mimo swej nieporadności. 


Ilustracja z książki
Pochodzi ze strony autorskiej Jolanty Marcolli
Autor: Jolanta Marcolla
"Rysio przekonał się, że odwaga jest nie tylko przyjemna, ale również daje konkretne korzyści." 
Plusów tej książki jest wiele. Intrygująca historia napisana prostym, czytelnym językiem, cudownie klimatyczne ilustracje, autorstwa oczywiście samej autorki, pouczająca i refleksyjna puenta oraz kilka interesujących zadań już na samym finiszu opowieści. Dodatkowo autorka pokusiła się samodzielne nagranie wersji audio. Rzadko zdarza się, aby autor sam dokonał interpretacji głosowej swojej opowieści, ale w tym wypadku wyszła ona iście po mistrzowsku. Jolanta Marcolla może pochwalić się przyjemnym, ciepłym głosem, który idealnie wpasowuje się w historię Rysia. W wersji audio, której płyta dołączona jest do książki, usłyszycie czułe i bardzo refleksyjne piosenki w wykonaniu Grupy Musicalowej Mała Filmówka (2017/2018), pod okiem Anny Salamon - Kalinowskiej, do których słowa napisała oczywiście autorka - Jolanta Marcolla. Audiobook można polecić wszystkim, nie tylko dzieciom, a szczególnie, jeśli macie kłopoty z zasypianiem swoich pociech. 


Ilustracja z książki
Pochodzi ze strony autorskiej Jolanty Marcolli
Autor: Jolanta Marcolla
Postawa tytułowego bohatera - Rysia pomaga dzieciom zrozumieć, czym jest nie tylko odwaga, ale pokonywanie własnych słabości czy barier. Może zatem ona stanowić doskonałą podstawę do szerszych dyskusji z dziećmi. Historia ta bowiem pokazuje, jak można przezwyciężyć nieśmiałość, czy odczucie bycia kimś innym z powodu swoich lęków. Ważne, by umieć wiedzę na ten temat odpowiednio dzieciom przekazać i tego wyśmienicie dokonała autorka, a zadaniem rodziców, czy pedagogów jest uświadamianie dzieci, że to nic złego, to część naszej ludzkiej natury. 


Ważna i potrzebna książka. Rysio stanął bowiem również w obronie dzieci. stąd po raz kolejny udowodnił samemu sobie i nabrał tym samym większej siły i radości, ile ma w sobie pokładów odwagi i siły, by obronić nowych, małych przyjaciół. A dzięki również tej sytuacji utwierdził czytelnika w przekonaniu, że "strach ma zawsze wielkie oczy". 


Ciepła, mądra i ważna opowieść, którą polecam Waszej uwadze całym sercem! 


A tutaj możecie dokonać zakupu: 

1 komentarz: